Lifestyle.Lelum.pl > Koronawirus Na Świecie

Koronawirus Na Świecie

fryzjer
23.02.2021 20:14 Austria: Wizyta u fryzjera lub kosmetyczki tylko z negatywnym testem na koronawirusa

Z uwagi na coraz częstsze rozprzestrzenianie się nowych i bardziej zaraźliwych wariantów koronawirusa, w kilku krajach wprowadzono dodatkowe restrykcje. W Austrii fryzjer lub kosmetyczka może jedynie przyjąć klienta mającego negatywny wynik testu na koronawirusa. Jak ustalił polsatnews.pl środę rano minister zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić nowe podejście do obostrzeń w Polsce. Czy czeka nas to samo? Według nieoficjalnych informacji rząd ma wprowadzić tzw. regionalizację obostrzeń, polegającą na wprowadzaniu bardziej rygorystycznych restrykcji w miejscach z największą ilością przypadków zakażeń koronawirusem. Czy zatem wizyta w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym stanie się w Polsce utrudniona?

Biedronka
17.11.2020 08:32 Kościoły zostały zamknięte, nabożeństwa wstrzymane do połowy grudnia. Czy Polska pójdzie w ślady Francji i Austrii?

Nabożeństwo kościelne we Francji i Austrii zostało wstrzymane ze względu na pandemię koronawirusa. Jest to efekt nowo wprowadzonych restrykcji przez rządy tamtejszych państw. Austriacka minister Susanne Raab poinformowała, że 16 kościołów i związków wyznaniowych zgodziło się na wstrzymanie nabożeństw co najmniej do 6 grudnia. Z kolei Francuzi wybiorą się do kościołów dopiero w drugiej połowie ostatniego miesiąca w roku. Czy Polska powinna pójść ich śladem? Z uwagi na drastycznie wzrastające tempo zakażeń koronawirusem, w tamtejszych krajach nabożeństwo kościelne zostało odwołane. Austriacka minister ds. wyznaniowych poinformowała, że obiekty sakralne będą otwarte tylko dla osób zmawiających modlitwy osobiste. Z kolei we Francji pod koniec listopada lub na początku grudnia pojawi się raport sanitarny na temat sytuacji pandemicznej w kraju.

BENEDYKT XVI
31.10.2020 19:31 Nagle podjęli decyzję, od wtorku całkowity lockdown. Klamka zapadła, władze europejskiego kraju nie miały wyjścia

Klamka zapadła. Władze europejskiego kraju podjęły nagłą decyzję i wprowadzili całkowity lockdown. Wszystko za sprawą epidemii koronawirusa i drastycznego wzrostu zakażeń. Życie obywateli zostanie bardzo ograniczone.Lockdown całkowity stał się faktem. Władze jednego z europejskich państw zdecydowały się na wprowadzenie najwyższego rygoru obostrzeń. Oznacza to, że nastąpi całkowita blokada życia gospodarczego i społecznego w związku z pandemią COVID-19.

Agnieszka Włodarczyk
15.10.2020 09:00 Od 21 godzina policyjna, Zamknięte bary, kina i restauracje u sąsiadów Polski

Godzina policyjna zostaje wprowadzona w kolejnym państwie europejskim, po 21 będą zamykane restauracje, bary, kina i teatry. Zaskakującą decyzję podjął rząd Francji. Emmanuel Macron poinformował o nowych przepisach, które będą obowiązywać już od soboty, 17 października.Godzina policyjna to nowy sposób na walkę z epidemią koronawirusa, jaką przybrał francuski rząd. Oświadczenie Emmanuela Macrona zaskoczyło wiele osób. Zmiany w funkcjonowaniu części państwa będą obowiązywać od 17 października, po 21.00 nie będzie mógł działać żaden lokal usługowy, ani żadne usługi z branży rozrywkowej.

KORONAWIRUS W POLSCE
15.10.2020 00:10 Zostało tylko 15 dni, sytuacja jest krytyczna. Później będzie już za późno, dramatyczne doniesienia z Mediolanu

Koronawirus na świecie rośnie w siłę. Zdaniem ekspertów z Włoch nie ma zbyt wiele czasu. Zostało 15 dni, później będzie na wszystko za późno. Niepokojące doniesienia i głosy przerażonych ekspertów dochodzą z Mediolanu. Sytuacja jest coraz bardziej poważna.Koronawirus we Włoszech, podobnie jak na całym świecie rośnie w siłę. Media obiegła fatalna informacja dotycząca nowych zachorowań w tym kraju, okazuje się, że zdaniem ekspertów zostało tylko 15 dni, by coś zrobić, później będzie za późno.

RESTRYKCJE
13.10.2020 18:14 Od 15 października nowe restrykcje, m.in. jedzenie w lokalach wyłącznie na wynos. Zmiany u sąsiada Polski

Kolejny nasz sąsiad podejmuje kroki, by zatrzymać rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa. Restrykcje u naszego sąsiada są znacznie bardzo kategoryczne niż te, obowiązujące w Polsce, wśród nich zakaz obsługi gości w restauracjach na miejscu.Restrykcje, których będziemy musieli przestrzegać podczas codziennego funkcjonowania, wejdą w życie już 15 października. Jeden z naszych sąsiadów podejmuje kategoryczne kroki w walce z koronawirusem. W restauracjach będzie możliwość kupienia jedzenia jedynie na wynos. Oprócz tego zostaną wprowadzone limity klientów w sklepach i szereg dodatkowych regulacji.

Agnieszka Włodarczyk
13.10.2020 10:17 Stało się. Zamknięcie szkół podstawowych, restauracji, klubów i barów u sąsiada Polski

Od 15 października w Czechach ostre restrykcje. Zamknięcie barów i restauracji wiąże się z ograniczeniem wszelkich spotkań, które są zakazane powyżej 6 osób. Zamknięte zostały także muzea, kina, galerie i teatry. Nie funkcjonują baseny i siłownie. Na konferencji prasowej czeski premier Andrej Babisz zapowiedział, że restrykcje potrwają do momentu, aż zmniejszy się transmisja koronawirusa i współczynnik R osiągnie 0,8. Aktualnie zaś wynosi 1,5.Od 5 października w Czechach obowiązuje stan wyjątkowy. Rząd ogłosił nowe postanowienia w związku z funkcjonowaniem kraju przez najbliższe tygodnie. Od 14 października uczniowie szkół podstawowych, którzy jako jedyni odbywali zajęcia w szkołach, zostaną odesłani do domów i podobnie jak uczniowie szkół starszych i wyższych będą uczyć się zdalnie. Ten stan będzie trwał do 3 listopada. Przedszkola funkcjonują normalnie.Zamknięcie szkół i liczne restrykcje w Czechach Oficjalnie potwierdzono. W Polsce wszystko stanie się jeszcze w tym tygodniu Dodatkowe 200 zł dla tysięcy emerytów, klamka zapadła. Nie wszyscy są jednak na liście Pilne: nagła wiadomość w sprawie nauczania zdalnego. Miało być zupełnie inaczej Do tej pory większość krajów zapewniała, że nie wprowadzi drugiego lockdownu. Sytuacja jednak diametralnie się zmieniła. Sąsiad Polski zastosował już restrykcyjne kroki z walką w epidemii.Zamknięcie szkół podstawowych, restauracji, klubów i barów, to postanowienia rządu naszych sąsiadów, które mają diametralnie zatrzymać transmisję koronawirusa. Obowiązuje także zakaz spotkań więcej niż 6 osób. To zaledwie kilka z licznych obostrzeń ustanowionych przez rząd.

nastolatek i impreza
19.07.2020 22:31 Chłopak wyszedł na imprezę z kolegami. Nie posłuchał rodziców, skutki popamięta do końca życia

Młody chłopak miał dość kwarantanny. Postanowił w końcu wyjść na miasto i odpocząć w towarzystwie kolegów. Niestety, nie przemyślał, że impreza może mieć naprawdę fatalne skutki. Z powodu zachowania chłopca najbardziej ucierpiał jego ojciec.Impreza, na którą chłopak wybrał się wraz z kolegami, była dla niego dramatyczna w skutkach. Rodzice chłopaka naciskali, by tego nie robił, jednak on zdecydował się rozerwać i pójść. Niestety swoim bezmyślnym zachowaniem sprowadził na rodzinę prawdziwe nieszczęście.

koronawirus
10.07.2020 00:52 Koronawirus u rodziny Kardashianów. Wszystko wyszło na jaw przypadkiem, milczeli do końca

Koronawirus zbiera swoje żniwa na całym świecie, niestety nawet największe pieniądze nie są w stanie go pokonać. Jedna z najsłynniejszych medialnych rodzin utrzymywała to długo w tajemnicy. Wiemy, kto z rodziny Kardashianów jest zarażony wirusem COVID-19.Koronawirus może zaatakować każdego, niezależnie od wieku, pochodzenia czy sytuacji materialnej. Najsłynniejsza rodzina na świecie musi zmierzyć się z niebezpieczeństwem. Przyjęcia na setki osób, koncerty i publiczne życie przyniosły najgorszy możliwy scenariusz — zarażenie koronawirusem.

WHO
24.06.2020 00:44 WHO alarmuje, wydano oficjalny komunikat. Światowa organizacja ostrzega przed jedną, ważną rzeczą

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus na poniedziałkowej konferencji poinformował, że do tej pory zanotowano 8,8 miliona osób zakażonych koronawirusem. Szef Światowej Organizacji Zdrowia poruszył podczas konferencji bardzo ważne kwestie dotyczące luzowania obostrzeń i przewidywań dotyczących rozwoju choroby.WHO w poniedziałek na oficjalnej konferencji prasowej poinformowało, że w niedzielę, 21 czerwca zanotowano najwyższą liczbę osób zakażonych koronawirusem, którą odnotowano podczas jednego dnia od początku pandemii. Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował, że 21 czerwca wykryto koronawirusa u ponad 183 tysięcy osób.

KORONAWIRUS W POLSCE
15.06.2020 14:24 Potwierdzono przykre wiadomości, Pierwsza Dama ma koronawirusa. Wynik testu był dla niej dużym zaskoczeniem, żona prezydenta Ukrainy robiła wszystko, by się nie zarazić

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie jest zarażony, podobnie jak reszta rodziny. Pierwsza dama czuje się dobrze, ale jest bardzo zaskoczona wynikiem testu, ponieważ, jak napisała w oficjalnym komunikacie, była bardzo ostrożna i przestrzegała zasad bezpieczeństwa. Pierwsza dama Ukrainy przekazała bardzo przykre wiadomości. Ołena Zełenska 12 czerwca poinformowała, że jej wynik testu na koronawirusa jest pozytywny. Prezydentowa dziwiła się na swoim Facebooku, że jest chora, ponieważ z rodziną starała się zachowywać wszystkie środki ostrożności. Od razu powiem, że czuję się dobrze, ale jestem leczona ambulatoryjnie, zaznaczyła w oficjalnym oświadczeniu Ołena Zełenska.