Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > TEGO o Tadeuszu Sznuku mogliście nie wiedzieć. Przybliżamy jego sylwetkę w wyjątkowym dla niego dniu
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 16.07.2023 21:03

TEGO o Tadeuszu Sznuku mogliście nie wiedzieć. Przybliżamy jego sylwetkę w wyjątkowym dla niego dniu

Tadeusz Sznuk
fot. KAPiF

Tadeusz Sznuk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej. Słynny prezenter ujął Polaków swoimi nienagannymi manierami, opanowaniem i elegancją. Kojarzony jest głównie z pracy w Programie Pierwszym Polskiego Radia oraz jako prowadzący program “Jeden z dziesięciu”. Dziś słynny dziennikarz kończy 80 lat, a z tej okazji składamy mu nie tylko najserdeczniejsze życzenia, ale również przybliżamy jego sylwetkę!

Tadeusz Sznuk świętuje dziś 80 urodziny

Tadeusz Sznuk urodził się 16 lipca 1943 roku w Kielcach. O czym mało kto wie, dziennikarz jest z wykształcenia inżynierem elektroniki, jednak to nie jedyny fakt o nim, który może was zaskoczyć. Tadeusz Sznuk jest zapalonym miłośnikiem lotnictwa oraz licencjonowanym pilotem samolotów i śmigłowców! Przed rozpoczęciem medialnej kariery pracował przez 10 lat w zawodzie inżyniera; od 1969 roku związał się z Polskim Radiem, gdzie dużą popularność przyniosła mu audycja “Lato z radiem”. 

W latach 70. był prowadzącym studio w TVP2, skąd może kojarzyć go znaczna część widzów państwowej stacji. 3 czerwca 1994 roku zabłysnął przy prowadzeniu teleturnieju “Jeden z dziesięciu”, który do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością! Co ciekawe, w jednym z nielicznych wywiadów, który Tadeusz Sznuk udzielił w “Pytaniu na Śniadanie”, stwierdził, że pierwsze nagranie programu miało być tylko na próbę, jednak “jakoś tak to się przeciągnęło”.

Wiesław Nowobilski chce opuścić Polskę. Po pracy z Elą Romanowską na planie "Nasz nowy dom" musi odpocząć

Życie prywatne Tadeusza Sznuka

Tadeusz Sznuk, mimo tego, iż jest jedną z najpopularniejszych medialnych osobowości, unika wywiadów, a na temat jego życia prywatnego wiadomo niewiele. Mimo to udało nam się dotrzeć do kilku ciekawych informacji. Choć w telewizji dziennikarz kreuje się na osobę opanowaną, w zaciszu domowym odkrywa swoją mniej znaną twarz, o której opowiedział w wywiadzie z Ewą Jaśkiewicz:

Jestem nerwusem. W teleturnieju muszę być spokojny nie tylko z pozoru, ale też z racji jednego drobnego zapisu w regulaminie, który mówi, że we wszystkich sprawach wątpliwych decyduje głos prowadzącego. No to się opanowuję. Jednak później odreagowuję.

Ciężko doszukać się wzmianek o rodzinie Tadeusza Sznuka. Dziennikarz chroni prywatność najbliższych. W 2006 roku w rozmowie z Barbarą Trusińską przyznał, że ma żonę i dzieci, natomiast 8 lata później wyjawił, że jest to dwójka synów oraz córka. Wiadomo także, że ma co najmniej dwójkę wnucząt. 

Na pytanie, czy jest dobrym dziadkiem, odparł żartobliwie:

Najlepszym. Dostałem od znajomych koszulkę z napisem "Najlepszy dziadek na świecie". Choć tak naprawdę w to nie wierzę, więc jej nie noszę, by nie usłyszeć protestu. No ale dogadujemy się.

Młodzieńcze lata Tadeusza Sznuka

W czerwcu minęło 29 lat, odkąd Tadeusz Sznuk zadebiutował na ekranach w teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Od tego czasu jego kariera niesamowicie się rozwinęła, a dziennikarz stał się swego rodzaju ikoną Polskiej Telewizji. Swoim zachowaniem stanowi doskonały przykład kulturalnego, szarmanckiego prowadzącego, który zyskał sympatię nie tylko widzów, ale również uczestników.

16 lipca 2023 roku Tadeusz Sznuk kończy 80 lat. A ponieważ przez lata mogliśmy śledzić jego dokonania na ekranach telewizorów, wiemy, jak wyglądał, gdy rozpoczynał swoją przygodę z mediami! Poznajecie?

 

Zobacz zdjęcia:

Tadeusz Sznuk.
Tadeusz Sznuk obchodzi 80 urodziny. Fot. archiwumTVP / Forum
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk obchodzi 80 urodziny. Fot. Ireneusz Sobieszczuk / Forum
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk obchodzi 80 urodziny. Fot. Michal Kulakowski / Forum
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk obchodzi 80 urodziny. Fot. KAPiF

źródło: viva.pl, tvp.pl