Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Stacja TVP wydała komunikat ws. "Ojca Mateusza". Koniec plotek, zapadła decyzja
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 15.11.2023 19:55

Stacja TVP wydała komunikat ws. "Ojca Mateusza". Koniec plotek, zapadła decyzja

ojciec Mateusz
Co dalej z serialem "Ojciec Mateusz"? Jest decyzja TVP. Fot. kadr z serialu "Ojciec Mateusz"

“Ojciec Mateusz” to zdecydowanie jeden z ulubionych seriali Polaków. Nic więc dziwnego, że wiadomość o zdjęciu kilku produkcji z anteny TVP w celu zwiększenia oszczędności stacji wprawiła fanów rezolutnego księdza-detektywa w niepokój. Widzowie spekulują, że program przedwcześnie dobiegnie końca. Jaka jest prawda? TVP właśnie opublikowało oświadczenie w tej sprawie.


 

TVP szuka oszczędności

“Ojciec Mateusz” jest nieprzerwanie emitowany na antenie TVP od 2008 roku. Polacy pokochali tę nieco mroczną, kryminalną produkcję, którą uświetniają humorystyczne wstawki. Jak wynika z ostatnich analiz, najnowszy sezon “Ojca Mateusza” ogląda regularnie ok. 1,5 miliona widzów. Jest to zdecydowanie solidny wynik, jednak czy na tyle, by utrzymać się na antenie?

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o tym, że TVP ma mieć problemy finansowe, przez co zmuszone będzie do szukania oszczędności. Informator serwisu “Plotek” zdradził, że kilka ostatnich odcinków obecnego sezonu ma zostać wcielone do tego nadchodzącego, by można było wyprodukować ich mniej.

Prezes TVP mówi, że trzeba szukać oszczędności, gdzie tylko się da. Ten serial ma już tyle odcinków, że czy nowe odcinki czy stare, to ogląda się na podobnym poziomie. Ludzie już nie do końca pamiętają stare odcinki i zagadki kryminalne, których tam pełno, więc stacji bardziej opłaca się dawać powtórki, jeśli tylko jest dobra okazja i pretekst – twierdził informator.

Właśnie napłynęły niepokojące wieści o chorobie gwiazdy „Ojca Mateusza” Aleksandry Górskiej. Czy zniknie z serialu? Aktorzy ,,Ojca Mateusza” wspierają chorego chłopca. Trwa zbiórka

TVP opublikowało oświadczenie w sprawie produkcji "Ojca Mateusza"

W związku z ostatnimi plotkami o zdjęciu niektórych programów z anteny TVP, fani “Ojca Mateusza” zaczęli spekulować, że serial ucierpi na “cięciu kosztów”. Doszło do tego, że na różnych forach internetowych dotyczących produkcji widzowie zagorzale dyskutowali o jej dalszych losach. Według nich, “Ojciec Mateusz” miałby zostać zupełnie zdjęty z anteny. 

Telewizja Polska nie mogła pozostać obojętna na tak drastyczne plotki. Przedstawiciele stacji postanowili wydać więc oficjalny komunikat na ten temat. 

W związku z doniesieniami medialnymi o rzekomym przedwczesnym, podyktowanym oszczędnościami zakończeniu emisji "Ojca Mateusza" Telewizja Polska informuje, że produkcja i emisja serialu jest zgodna z przyjętym jeszcze na początku br. harmonogramem – czytamy w oświadczeniu, które pojawiło się w Centrum Informacji TVP.

W dalszej części komunikatu znalazły się również informacje dotyczące kontynuacji serialu.

ZOBACZ TEŻ: Uwielbiana babcia Lucyna nagle zniknęła z "Ojca Mateusza". Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia

Czy "Ojciec Mateusz" zniknie z anteny TVP?

Według zapewnień TVP, emisja “Ojca Mateusza” ma odbywać się zgodnie z harmonogramem. Czy serial będzie kontynuowany? Dalsza część oświadczenia nie pozostawia złudzeń:

Dwa odcinki z 29. sezonu serialu, które z powodu transmisji ważnych wydarzeń sportowych nie mogły zostać wyemitowane wiosną, widzowie zobaczyli 14 i 21 września na antenie TVP1. W kolejny czwartek jesiennej ramówki – 28 września, rozpoczął się nowy, 30. sezon serialu, który zakończy się w tym roku, zgodnie z planem, 23 listopada, a kolejne odcinki tego sezonu zostaną wyemitowane wiosną 2024 r. – poinformowało TVP.

Wiele wskazuje więc na to, że fani popularnego księdza-detektywa mogą póki co odetchnąć ze spokojem. Nowe odcinki mają bowiem zostać wyemitowane również w przyszłym roku.

Źródło: o2.pl

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów