Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Nie ma odwołania. Gigantyczna zmiana w serialu TVP "Ojciec Mateusz"
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 24.04.2024 19:17

Nie ma odwołania. Gigantyczna zmiana w serialu TVP "Ojciec Mateusz"

"Ojciec Mateusz"
Fot. KAPiF

“Ojciec Mateusz” z Arturem Żmijewskim w roli głównej to jeden z najbardziej lubianych przez widzów seriali Telewizji Polskiej. Emitowany jest od 2008 roku i przyciąga przed telewizory miliony osób. Niebawem w produkcji zajdą ogromne zmiany, do których fani będą musieli przywyknąć. O czym mowa? 

O czym opowiada serial "Ojciec Mateusz"?

Serial “Ojciec Mateusz” opowiada o proboszczu z Sandomierza, który pomaga miejscowej policji rozwiązywać kryminalne sprawy. Oprócz Artura Żmijewskiego, w produkcji występują także Kinga Preis, Edyta Olszówka, Piotr Polk oraz Michał Piela. 

Przez tyle lat emisji hitu TVP widzowie przyzwyczaili się nie tylko do bohaterów, lecz również do miejsc takich, jak chociażby serialowa plebania. 

Plan serialu
Plan serialu "Ojciec Mateusz" Fot. KAPiF

 

Zakazany owoc: Selim zdradza Handan? Powrót Zeynep solidnie zamącił w serialu W poniedziałek widzowie "M jak miłość" przeżyją trudne chwile. Nastąpi żałoba

To tu kręcone są sceny do "Ojca Mateusza"

Mimo że akcja “Ojca Mateusza” rozgrywa się w Sandomierzu, lokalizacje z serialu znajdują się głównie na Mazowszu. Przykładowo, serialowa plebania w rzeczywistości jest perełką architektoniczną, która usytuowana jest przy ulicy Drwali 9 na warszawskim osiedlu Radość. 

Na potrzeby produkcji zbudowano altanę od strony zachodniej oraz zmieniono kolor elewacji. Co jakiś czas wnętrza domu zamieniają się w plebanię sandomierskiego kościółka: kuchnię, jadalnię i gabinet księdza Mateusza - czytamy na łamach Gazety Wawerskiej. 

Sceny w sandomierskim komisariacie są kręcone w domu przy ulicy Wilgi 69 w Warszawie. Z kolei słynny kościół z serialu znajduje się w Gliniance w woj. mazowieckim. 

Plan serialu
Plan serialu "Ojciec Mateusz" Fot. AKPA

Tego miejsca już więcej nie zobaczymy w serialu

Ksiądz Mateusz ma nową plebanię. Dotychczasowej w serialu już więcej nie zobaczymy, co może być trudne dla wiernych widzów produkcji. Wszak to właśnie tam serialowy proboszcz Sandomierza grał w szachy z Noculem, a jego gospodyni tworzyła w kuchni smaczne dania. Miejsce to bardzo dobrze kojarzyło się widzom. Czy przywykną do nowej plebanii księdza Mateusza? Przekonamy się już niebawem. 

Oglądasz serial “Ojciec Mateusz”? 

Artur Żmijewski
Artur Żmijewski  Fot. AKPA