Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Szymon Hołownia podejmie decyzję, której nikt się nie spodziewał? Prawdziwy przełom
Karina Sulich
Karina Sulich 01.07.2020 14:20

Szymon Hołownia podejmie decyzję, której nikt się nie spodziewał? Prawdziwy przełom

marcin prokop
fot. instagram.com/ szymon.holownia
Szymon Hołownia, który startował w wyborach prezydenckich jako niezależny kandydat, domaga się, by Rafał Trzaskowski poparł jego postulaty. Jak donosi Se.pl, w grę może wchodzić o wiele więcej. Informatorzy portalu nie wykluczają, że znany publicysta będzie ubiegał się o fotel prezydenta Warszawy, a kandydat PO może mu w tym pomóc.
Szymon Hołownia prezydentem Warszawy? Być może…komentuje dla se.pl rozmówca z Platformy Obywatelskiej. Teraz kiedy niezależny kandydat na prezydenta Polski domaga się, by Rafał Trzaskowski, który wciąż pozostaje w grze, poparł jego projekty, portal spekuluje, czy dziennikarz odda głosy za nowe stanowisko.
Czy Szymon Hołownia kandyduje na prezydenta Warszawy?
Szymon Hołownia nie kandyduje na prezydenta Warszawy, choć jeszcze wszystko może się zmienić. Jak donosi Se.pl, analitycy nie wykluczają, że w walce o głosy publicysty, a było ich aż 2,6 miliona, PO może być w stanie wiele oddać.
– Teraz czas na handel. Hołownia może zażądać wiele. Nawet Warszawy i ją dostanie – mówił w rozmowie z portalem informator z PO – Wygrana w wyborach prezydenckich to nowy rozdział dla PO. Pewnie będziemy skłonni oddać wiele, bardzo wiele, by dojść do tego celu. Hołownia prezydentem Warszawy? Być może… – dodał drugi rozmówca z partii.
Co na to sam Szymon Hołownia?
Zaskakująca decyzja Szymona Hołowni
Do tej pory nikt nie spodziewał się, że Szymon Hołownia może kandydować na fotel prezydenta Warszawy. Czy jednak dojdzie to do skutku i co na to sam dziennikarz?
– W oficjalnych rozmowach Szymon jeszcze się waha, ale jego sztabowcy chcą, żeby startował, jeśli tylko Trzaskowski przeniesie się do Pałacu Prezydenckiego – powiedział w rozmowie z Se.pl rozmówca ze sztabu Hołowni. Eksperci również nie wykluczają, że start publicysty i polityka w kolejnych wyborach byłby bardzo dobrym posunięciem.
– Start Szymona Hołowni na prezydenta Warszawy przyda mu się przy budowie nowego ruchu politycznego. Umożliwi mu bowiem utrzymanie zainteresowania mediów i opinii publicznej oraz da szansę na potwierdzenie swojej obecności w pierwszej politycznej lidze – twierdził w rozmowie z portalem dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.