Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Szelągowska zmagała się z nowotworem. Przeszła poważną operację
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 01.04.2024 22:02

Szelągowska zmagała się z nowotworem. Przeszła poważną operację

Dorota Szelągowska
fot. KAPIF

W obecnych czasach nowotwory traktowane są niemal jak choroba cywilizacyjna. Podstępnie atakują one nie tylko osoby starsze i niedbające o swoje zdrowie, ale również młodych, którzy nigdy nie wystawiali swojego ciała na czynniki szczególnie sprzyjające chorobom nowotworowym. W ostatnim czasie o swoich zmaganiach z podstępnym rakiem opowiedziała księżna Kate, a podobne doświadczenia mają również nasze rodzime gwiazdy.

Dorota Szelągowska i jej mama walczyły z nowotworem

Nowotwory dotykają miliony ludzi na całym świecie i nikt nie może czuć się przed nimi bezpiecznie. Choroba atakuje niezależnie od statusu społecznego, czego doskonałym przykładem jest król Karol III i księżna Kate Middleton, wieku czy ogólnego stanu zdrowia i dlatego tak ważne jest, aby regularnie badać się pod jej kątem. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego polska dziennikarka i dekoratorka wnętrz, Dorota Szelągowska. Dziś nie ukrywa, że walka z nowotworem była dla niej wyjątkowo ciężka.

Dorota Szelągowska swoją karierę w mediach zaczynała lata temu, ale największą popularność zdobyła za sprawą programów "Pytanie na śniadanie" i "Totalnych remontów Szelągowskiej". Szczególnie ten drugi format przysłużył się jej karierze i pozwolił "zapracować na własne nazwisko" córce Katarzyny Grocholi.

Tyle trzeba zarabiać, aby żyć normalnie. Dorota Szelągowska ujawnia

Dorota Szelągowska opublikowała poruszający wpis. Zaskoczyła fanów

Dorota Szelągowska należy do osób, które doskonale wiedzą o zagrożeniu, jakie niesie za sobą nowotwór. Matka dziennikarki od ponad 30 lat walczy z rakiem płuca, dlatego ona sama również postanowiła zatroszczyć się o swoje zdrowie. Okazało się, że choroba dotknęła również i ją.

31 grudnia 2022 roku Dorota Szelągowska poinformowała na swoim profilu na Instagramie, że przeszła operację z powodu nowotworu jajników. W poruszającym oświadczeniu podzieliła się swoimi odczuciami.

Tu miała być rolka. Taka, wiecie, z ujęciami z całego roku i muzyką co idzie do góry. Sama się wzruszałam przy próbach montażu, tyle że to by było klasyczne kłamstwo. Tak jak z horrorami, co jak się wyłączy dźwięk, to już się człowiek nie boi. Tylko odwrotnie. Mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi chodzi - czytamy w poście gwiazdy.

Dorota Szelągowska opowiedziała o operacji. Gwiazda walczyła z nowotworem

W swojej relacji dziennikarka wyznała, że czuje się "coraz starsza i niespecjalnie mądrzejsza", a także przyznała, że nie znosi sylwestrów, ponieważ uważa je za "dzień konfrontacji, musu i niespełnionych postanowień". W dalszej części wspomniała o czymś, co zaskoczyło jej licznych fanów.

To był tak dziwny rok, że nawet nie umiem go podsumować. Paru rzeczy się w nim pozbyłam. Na przykład lęku przed lataniem, co poskutkowało 29 powietrznymi przeprawami, oraz nowotworu jajnika, którego skutkiem była Wielkanoc w szpitalu - wspominała gwiazda.

Dorota Szelągowska nie ujawniła więcej szczegółów na temat swojej choroby, ale bez wątpienia jej sytuacja nie należała do najprzyjemniejszych. Od pewnego czasu dziennikarka nie wspomina nic na temat swojego stanu zdrowia, dlatego mamy nadzieję, że operacja przyniosła pożądany efekt i udało się pokonać chorobę.

Dorota Szelągowska
fot. KAPIF