Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Sława Przybylska wyglądała za młodu jak polska gwiazda kina
Julia Bogucka
Julia Bogucka 11.02.2024 20:03

Sława Przybylska wyglądała za młodu jak polska gwiazda kina

Sława Przybylska
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Ta słynna polska wokalistka rozwijała swoją karierę od lat 60. ubiegłego wieku. Ma za sobą olbrzymie sukcesy i wiele uzyskanych nagród. Przeżyła kilka uniesień miłosnych, a jej wieloletnie małżeństwo trwało prawie 60 lat. Nic dziwnego, że miała powodzenie wśród mężczyzn, wyróżniała się wyjątkową urodą. Ale wiedzieliście, do kogo była podobna w młodości? Po prostu szok!

Sława Przybylska ma za sobą zawrotną karierę

Pierwsze kroki w muzyce stawiała pod koniec lat 50. ubiegłego wieku w Studenckim Teatrze Satyryków i w klubie studenckim “Stodoła”. Stała się znana szerszej publiczności przez podłożenie głosu w filmie Wojciecha Hasa “Pożegnania”, w którym wykonała piosenkę “Pamiętasz, była jesień”. To był jednak dopiero początek jej kariery muzycznej.

Ma na swoim koncie 17 albumów. Nazywano ją polską Edith Piaf, była porównywana również do Juliette Greco. Wiele lat kształciła się muzycznie u boku profesor Wandy Wermińskiej oraz w Studium Estradowym Polskiego Radia. Po sukcesie utworu “Pamiętasz, była jesień” wykonywała również inne piosenki w rodzimych filmach uznanych reżyserów. Zasłynęła również wykonami muzyki żydowskiej.

Sława Przybylska zaskoczyła wszystkich. Fani już zacierają ręce. Najnowsze wieści spłynęły niespodziewanie! Mąż 92-letniej Sławy Przybylskiej nie żyje. Byli razem 60 lat, "nie ma się do kogo odezwać, komu zrobić śniadania"

Życie miłosne Sławy Przybylskiej

Wyszła za Jerzego Kostarczyka, z którym doczekała się córki Blanki. Niestety ich związek nie przetrwał próby czasu. Po rozstaniu długo nie mogła odnaleźć szczęścia w miłości, aż poznała Andrzeja Munka. Ten, pomimo że miał żonę, postanowił wdać się w romans z wokalistką. Piękne chwile przerwała olbrzymia tragedia, bowiem mężczyzna zginął w wypadku samochodowym. Po tej stracie Sława Przybylska przestała wierzyć w miłość.

W latach 60. po jednym ze swoich koncertów poznała Jana Krzyżanowskiego, który sprawił, że serce piosenkarki ponownie się otworzyło. Po zaledwie roku znajomości para wzięła ślub. Ich małżeństwo trwało prawie 60 lat, aż do śmierci mężczyzny. Odszedł w 2022 roku, mając ukończone 84 lata.

ZOBACZ TEŻ: 90-letnia Sława Przybylska nie ma zamiaru schodzić ze sceny, a wręcz przeciwnie. Wkrótce premiera nowej płyty

Wiedzieliście do kogo była podobna Sława Przybylska?

Spoglądając na zdjęcia wokalistki z młodości, nie sposób nie przetrzeć oczu z zaskoczenia. Nic dziwnego, że Sława Przybylska miała tak duże powodzenie u mężczyzn, bowiem jej uroda może naprawdę onieśmielać. Jednak piękno to niejedyne, co ją charakteryzuje. Spójrzcie tylko na to uderzające podobieństwo do Agnieszki Dygant! Jak to możliwe, że aktorka nie jest jej córką?

Sława_Przybylska_(portret_1).jpg
Źródło: Autorstwa Edward Hartwig - Narodowe Archiwum Cyfrowe, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=127081078

Znana z dziesiątek filmów i seriali kobieta wyróżnia się swoją urodą i chyba nikt nie spodziewał się, że wśród polskich gwiazd odnajdziemy kogoś tak bardzo ją przypominającego. Choć kobiety różni spora różnica wieku, na podstawie odnalezionych fotografii można pokusić się o próbę przeanalizowania ich drzew genealogicznych.

EN_01578749_0396.jpg
Źródło: Michal Zebrowski/East News