Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Sława Przybylska dostała propozycję z TzG? 91-latka nagle poruszyła temat na scenie
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 13.06.2024 08:15

Sława Przybylska dostała propozycję z TzG? 91-latka nagle poruszyła temat na scenie

Sława Przybylska
Fot. KAPiF

91-letnia Sława Przybylska zachwyca energią i wigorem, których mogłaby pozazdrościć jej niejedna osoba w kwiecie wieku. Jakiś czas temu artystka zdradziła, że jej codzienność jest przepełnione różnymi aktywnościami, które pozwalają jej zachować dobrą kondycję. Zajęciem, do którego podchodzi ze szczególnym zaangażowaniem, jest taniec. Tymczasem właśnie gruchnęły wieści, że wokalistka dostała propozycję udziału w “Tańcu z Gwiazdami”. Jaka była jej odpowiedź?

Sława Przybylska zachwyciła występem w Opolu

W tym roku artystka świętuje sześćdziesiątą rocznicę swojego pierwszego występu na opolskiej scenie, dlatego nie mogło zabraknąć jej na kultowym festiwalu. Recital Sławy Przybylskiej odbył się pierwszego dnia wydarzenia. I choć nie obeszło się bez komplikacji, artystka wyszła na scenę jeszcze przed północą. Wykonała uwielbiane przez swoich fanów utwory -  “Gdzie są kwiaty z tamtych lat” czy “Tańcząca brzoza”. Widownia nie kryła, że jest zachwycona tym, jak 91-letnia wokalistka prezentuje się na scenie. 

Trzeba przyznać, że Przybylska wykazała więcej entuzjazmu, niż niejeden 20-latek. Publiczność niezmiennie jest pod wrażeniem tego, w jak dobrej kondycji psychicznej i fizycznej jest gwiazda. Gdy zakończyła koncert, widzowie nagrodzili ją owacjami na stojąco. Następnie prowadzący wręczyli jej statuetkę “Karolinki”. Ten fakt okazał się jednak sporym zaskoczeniem dla jej menadżera.

Sława Przybylska (10).jpg
Fot. AKPA
Michał Wiśniewski o tym, jak potraktowali Sławę Przybylską w Opolu Menedżer Sławy Przybylskiej oburzony po Opolu. "Wyrwał jej mikrofon. Skandal"

Taniec jest nieodłącznym elementem codzienności Sławy Przybylskiej

W tym roku Sława Przybylska będzie świętować swoje 92. urodziny. Mimo to wciąż jest aktywna zawodowo, a występny na żywo z jej udziałem są tłumni oblegane. W czym tkwi sekret jej dobrego samopoczucia? W ostatnim wywiadzie z “Super Expressem” przyznała, że stara się czerpać z życia pełnymi garściami. Nawet, jeśli czuje się gorzej, docenia to, że dane jej było się obudzić i zacząć nowy dzień. 

W jej codzienności nie brakuje również różnych aktywności, dzięki którym wciąż jest w formie. Zajęciem, do którego ma szczególnie duży sentyment, jest taniec.

Jak słyszę dobrą muzykę, a szczególnie rytmy południowe, to zaczynam tańczyć. Cały czas jestem w ruchu i to nie pozwala mi zachować kondycję. Codziennie tańczę. Mam taką jedną piosenkę w repertuarze, gdzie mam okazję potańczyć. Dla mnie taniec jest też takim imperatywem jak śpiewanie, ponieważ jeśli słyszę dobrą muzykę, to niezależnie od tego, gdzie jestem, to tańczę – wyznała.

ZOBACZ TEŻ: Nagle na scenie pojawiła się ona. Gdy otworzyła usta, tłum ryknął

Sława Przybylska wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami"?

Okazuje się, że zamiłowanie artystki do tańca postanowiła wykorzystać produkcja “Tańca z Gwiazdami”. W wywiadzie z “Super Expressem” wokalistka przyznała, że zaproponowano jej udział w kultowym show. Jaka była jej odpowiedź?

Zaproponowano mi „Taniec z Gwiazdami”, ale odmówiłam… Powiedziałam, że "na razie — nie”, a „na razie to znaczy, że nigdy” – śmiała się. – To wymaga tak ogromnej pracy, że w tej chwili nie mam na to czasu. Mam wiele koncertów… Tańczę prywatnie zupełnie. Jak wstaję rano i widzę, jak brzoza tańczy z wiatrem, to ja też z nią tańczę. Uczę się od brzozy, od przyrody. Przyroda jest naprawdę wielką mądrością, z której możemy czerpać siłę. Ja z brzozą rozmawiam i się do niej tulę. Ona jest jak tancerka, taka smukła, ma taką białą, piękną korę, a te liście na wietrze po prostu tańczą. Trzeba się uczyć tańca i życia od przyrody – opowiadała.

Sława Przybylska zaskoczyła swoim wyznaniem dziennikarzy. Jej fani na pewno są zawiedzeni, iż nie zdecydowała się na podjęcie tanecznego wyzwania. Tymczasem grafik artystki jest przepełniony koncertami oraz różnymi branżowymi wydarzeniami. Przy natłoku obowiązków, rzeczywiście byłoby jej trudno pogodzić napięty harmonogram z przygotowaniami do programu.

Sława Przybylska (8).jpg
Fot. KAPiF