Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Sceny za kulisami Eurowizji! W Izraelu będą wściekli, jak to się potwierdzi
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 12.05.2024 16:01

Sceny za kulisami Eurowizji! W Izraelu będą wściekli, jak to się potwierdzi

Eden Golan
Fot. East News/Jessica Gow, Tobias Schwarz

Nie milkną echa wielkiego finału 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Mimo że poznaliśmy już zwycięzcę, kontrowersji nadal nie brakuje. Nie wszyscy rozumieją bowiem i zgadzają się z dyskwalifikacją reprezentanta Holandii. A jak to wszystko wyglądało zza kulis? W Izraelu wściekną się, jeśli to się potwierdzi. 

Wielki finał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji już za nami

W sobotę 11 maja odbył się w Malmo wielki finał Eurowizji. Triumfował faworyt internautów - reprezentant Szwajcarii. Mimo że wydarzenie przeszło już do przeszłości, jego echa nie milkną. Cały konkurs odbył się bowiem w atmosferze skandalu. Przypomnijmy, że w Szwecji doszło do protestów, a ich powodem był udział w całym konkursie Izraela. Kraj ten uczestniczy w konflikcie zbrojnym w Strefie Gazy. Reprezentantka Izraela została objęta ochroną przez szwedzkie służby i mogła opuścić hotel wyłącznie po to, aby dostać na na miejsce konkursu. 

Wczoraj poznaliśmy wyniki całego głosowania. Nie tylko zwycięstwo Szwajcarii budzi ogromne emocje. 

Legendarne występy w Tańcu z Gwiazdami Taki majątek ma mieć Alicja Bachleda-Curuś. Od zer aż kręci się w głowie

Tak głosowała Europa

Europejczycy zabrali głos i wybrali zwycięzcę tegorocznej Eurowizji. Triumfatorem całego konkursu jest kontrowersyjny Nemo ze Szwajcarii. Izrael zajął drugie miejsce w televotingu, a reprezentant Wielkiej Brytanii jako jedyny dostał od widzów zero punktów. 

Artysta reprezentujący Holandię został nagle zdyskwalifikowany, co nie spodobało się wielu. To pokłosie rzekomego konfliktu z osobą z otoczenia reprezentacji Izraela. Joost Klein ostatecznie nie wystąpił w wielkim finale, a punkty z tego kraju przekazał na antenie Martin Österdahl. Reakcja fanów, którzy zgromadzili się w arenie a Malmo była bardzo wymowna. 

Jak wielki finał Eurowizji wyglądał zza kulis?

Portal Pudelek.pl postanowił skontaktować się z Marią Bałdżanow, którą zapytał o atmosferę, jaka panowała w centrum prasowym podczas sobotniego finału. Jak się okazało, pomimo tego, że dziennikarze mieli różne typu do zwycięstwa, większość z nich była zgodna co do tego, kto wygrać nie powinien. Ich reakcja na to, że podczas televotingu Ukraina zepchnęła Izrael na 2. miejsce była bardzo wymowna. 

Atmosfera cudowna, w końcu "united by music". Absolutne zjednoczenie, aby Izrael nie wygrał. Centrum prasowe darło się wniebogłosy, gdy Ukraina wyprzedziła Izrael – przekazał Pudelek.

Dodatkowo, dowiadujemy się, że dziennikarze byli niepocieszeni po dyskwalifikacji Holandii. 

 Centrum prasowe nawet zaczęło podśpiewywać "Europapa" po wszystkich piosenkach - przekazała Maria Bałdżanow. 

Jeśli to się potwierdzi, w Izraelu nie będą zbyt zadowoleni. 

Występ Eden Golan
Występ Eden Golan fot. East News/Tobias Schwarz