Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Sąsiedzi o TYM nie mieli pojęcia. Pojechali pod dom Artura Baranowskiego i przeżyli szok! "Nie podejrzewałam"
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 25.11.2023 13:10

Sąsiedzi o TYM nie mieli pojęcia. Pojechali pod dom Artura Baranowskiego i przeżyli szok! "Nie podejrzewałam"

Artur Baranowski, Śliwniki
Sąsiedzi Artura Baranowskiego ze Śliwnik przeżyli szok. Fot. kadr z programu "Jeden z dziesięciu", materiały własne

Artur Baranowski ustanowił nowy rekord w programie “Jeden z dziesięciu”. Jego spektakularne zwycięstwo nie obeszło się bez echa — nagranie z przebiegu finału odcinka, w którym wystąpił, obejrzały miliony Polaków. Jednak mimo sensacji, którą wywołał, pan Artur nie szuka rozgłosu. Tymczasem miejscowość, w której mieszka, przeżywa prawdziwą rewolucję. Sąsiedzi rekordzisty “Jednego z dziesięciu” się tego nie spodziewali!

Fani programu "Jeden z dziesięciu" pokochali Artura Baranowskiego

Artur Baranowski dzięki ogromnej wiedzy i umiejętnościom zagwarantował sobie udział w finale 19 odcinka 140. edycji programu “Jeden z dziesięciu”. To właśnie tam rozegrało się widowisko, którego widzowie TVP nie zapomną jeszcze przez długi czas. Młodemu ekonomiście ze Śliwnik udało się poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania, zdobywając w sumie 803 punkty. To niebywałe osiągnięcie sprawiło, że nazwisko mężczyzny z dnia na dzień stało się sławne w całej Polsce.

Mimo wielkich nadziei na udział pana Artura w Wielkim Finale “Jednego z dziesięciu” niespodziewanie okazało się, że nie dał on rady dojechać do studia, gdy był kręcony odcinek. Ten fakt spowodował złość i frustrację fanów teleturnieju, którzy pokochali rekordzistę. Ich niezadowolenie spotkało się z natychmiastową reakcją ze strony TVP — stacja złożyła Arturowi Baranowskiemu ciekawą propozycję. 

SZOK, co ws. Artura Baranowskiego pokazano w "Wiadomościach". Oficjalny apel i propozycja. Polacy przecierają oczy Widzowie oburzeni! Co się stało z Baranowskim? Finał “Jeden z dziesięciu” ich rozsierdził. TEGO nie wybaczą TVP

Odwiedzili miejscowość, w której mieszka Artur Baranowski

Internetowe zamieszanie związane z pobiciem rekordu przez Artura Baranowskiego na łamach programu “Jeden z dziesięciu” nieco przytłoczyło uczestnika oraz jego najbliższych. Z całego kraju zaczęły napływać gratulacje, a media tłumnie zaczęły zjeżdżać się do malutkiej miejscowości — Śliwnik. Ojciec mężczyzny w rozmowie z “Wirtualna polską” wytłumaczył, że ciężko było spodziewać się takiego obrotu wydarzeń:

 Mieszkamy tu spokojnie, cicho. A tu nagle wszyscy chcą rozmawiać z synem. On nie ma na to siły, nie jest przygotowany. Nikt by tego nie wytrzymał, człowiek by zwariował.

Mimo to internauci chcieliby dowiedzieć się o swoim nowym idolu czegoś więcej. Z tego powodu redakcja portalu “Goniec” udała się do wsi położonej pod Kaliszem, by porozmawiać z jej mieszkańcami. Okazuje się, że sąsiedzi pana Artura kompletnie nie spodziewali się, że taki geniusz mieszka tuż za rogiem.

ZOBACZ TEŻ: Tyle wygrał Baranowski za pobicie rekordu. Na widok kwoty ugięły nam się kolana

Co na temat Artura Baranowskiego uważają sąsiedzi?

O niewielkiej wsi Śliwniki cała Polska usłyszała w momencie, gdy jej mieszkaniec, Artur Baranowski, wystąpił w programie “Jeden z dziesięciu”. Dla mieszkańców miejscowości jest to ogromne wydarzenie. Dziennikarze “Gońca” postanowili podpytać sąsiadów, co uważają na temat sukcesu pana Artura. Wielu z nich było zaskoczonych jego osiągnięciem, jednak nie kryli dumy:

Nie podejrzewałam. Wiedziałam, że on jest bardzo zdolny, skromny chłopak – odpowiedziała mieszkanka Śliwnik.

Inne osoby również nie szczędziły ciepłych słów w kierunku rekordzisty z teleturnieju:

Dopiero z mediów dowiedziałam się o tym młodym, utalentowanym chłopaku. Myślę, że nasza wieś zostanie dzięki niemu sławna!

Mieszkanka Świdnik dodała, że młodzi ludzie powinni wyciągnąć z tej historii lekcję. Przypadek Artura Baranowskiego udowodnił bowiem, że poszerzanie swoich horyzontów opłaca się:

Warto czytać i uczyć się, aby poszerzać swoją wiedzę, no i właśnie brać udział w teleturniejach i osiągać takie wyniki, jak ten młody, utalentowany człowiek!

Powiązane
mamy gwiazd
Dopasuj mamę do gwiazdy! Niektóre z nich są identyczne. 6 na 10 to już dobry wynik