Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Salahuddin S. stanie przed polskim sądem? Mrożące szczegóły przesłuchania: "Myślał, że policja nie znajdzie zwłok"
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 27.06.2023 14:16

Salahuddin S. stanie przed polskim sądem? Mrożące szczegóły przesłuchania: "Myślał, że policja nie znajdzie zwłok"

Salahuddin S. z zarzutami o zabójstwo Anastazji
fot. megatv.com, Salahuddin S. z zarzutami o zabójstwo Anastazji

Sprawą zabójstwa Anastazji żyje cała Polska. Głównym podejrzanym jest pochodzący z Bangladeszu Salahuddin S., który niedługo po odnalezieniu ciała Polki usłyszał zarzuty morderstwa i gwałtu na 27-latce. Mimo obciążających go dowodów, mężczyzna utrzymuje, że jest niewinny. 

Co mu grozi, jeśli sąd uzna go za winnego?

Salahuddin S. oskarżony o zabójstwo

Anastazja zaginęła 12 czerwca na greckiej wyspie Kos. Mimo intensywnych poszukiwań, niespełna tydzień później jedna z wolontariuszek odnalazła jej ciało. Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia, że przyczyną śmierci 27-latki było uduszenie. 

Jak podkreślił szef związku policjantów południowo-wschodniej Attyki George Kalliakmanis, co przekazał portal WP, jak dotąd wszystkie dowody – zarówno nagrania z kamer, jak i sygnały telefonów – wskazują na winę Salahuddina S. 

Dlaczego Anastazję znaleziono bez palców? Śledczy przeanalizował zachowanie Salahuddina S., ma mrożącą hipotezę

Salahuddin S. jedynym podejrzanym

Jak przekazał portal WP, policjant ujawnił, że obecnie jedynym zatrzymanym jest Salahuddin S. Zaprzeczył tym samym wcześniejszym doniesieniem, zgodnie z którymi oprócz niego zatrzymano jeszcze pięć innych osób, w tym jednego greka. Taką wersję przedstawił kilka dni temu między innymi Krzysztof Rutkowski.

– Kiedy mężczyzna został aresztowany, nie znaleziono jeszcze ciała Anastazji. Nie przyznawał się do winy, bo myślał, że policja nie znajdzie zwłok – zacytował słowa policjanta portal WP. 

Salahuddin S. nie przyznaje się do winy. Będzie sądzony w Polsce?

Salahuddin S. nadal utrzymuje, że jest niewinny. Jeśli jednak grecki sąd uzna go winnym zabójstwa i gwałtu na Anastazji, grozi mu nawet dożywocie. Polska strona wnioskuje o przekazanie podejrzanego, aby proces mógł odbyć się w kraju ofiary. Decyzja będzie należała do nowego rządu Grecji, który został wyłoniony w niedzielnych wyborach. 

Myślę jednak, że skoro do przestępstwa doszło na terytorium Grecji, będzie on sądzony i ewentualnie ukarany na miejscu – wyjaśnił policjant.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tagi: polka śmierć
Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów