Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Sąd zdecydował w sprawie Daniela Martyniuka. Wymiar sprawiedliwości bezlitosny dla syna Zenka
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 07.12.2021 19:41

Sąd zdecydował w sprawie Daniela Martyniuka. Wymiar sprawiedliwości bezlitosny dla syna Zenka

Daniel Martyniuk
Fragment relacji Faustyny Jamiołkowskiej na Instagramie (instagram.com/faustynaaj/)

Daniel Martyniuk miał nadzieję na złagodzenie wyroku sądu z marca 2021 roku, w wyniku którego stracił prawo jazdy na sześć lat. Jaki był wynik jego apelacji? Sędzia zwróciła się do niego w ostrych słowach.

Syn Zenka Martyniuka stracił prawo jazdy w 2018 roku na trzy lata. Miał je odzyskać w 2021, ale okazało się, że w międzyczasie wsiadał do samochodu, ponownie łamiąc przepisy. Dlatego sąd zdecydował odebrać mu prawo jazdy na 6 lat. Czy Danielowi udało się uzyskać złagodzenie tej decyzji?

Daniel Martyniuk: decyzja sądu ws. utraty prawa jazdy na 6 lat

Przed rozprawą Martyniuk mówił, że ma nadzieję na złagodzenie wyroku z marca. Sąd był jednak nieubłagany, a słowa, które usłyszał celebryta, musiały mocno zaboleć.

Martyniuk w Sądzie Okręgowym w Białymstoku tłumaczył, że brak prawa jazdy utrudnia mu kontakty z córką i dotarcie do pracy. Wyjaśnił też, że bardzo zmienił się od 2020 roku, kiedy to zatrzymano go po raz ostatni.

Byłem na zakręcie. Teraz jestem innym człowiekiem. Jestem marynarzem. Bez prawa jazdy trudno podróżuje się do domu z portu. Poza tym trudno mi dotrzeć do córeczki. W czasach pandemii podróżowanie komunikacją zbiorową jest ryzykowne. Nie chciałbym jej zarazić – mówił Martyniuk.

Sąd zdecydował jednak utrzymać wyrok z pierwszej instancji. Sędzia Marzanna Chojnowska podała surowe uzasadnienie:

Oskarżony doskonale wiedział, że łamie zakaz. I to nie raz. Teraz musi ponieść karę. Nie można lekceważyć wyroków sądu. Kara musi być dotkliwa, aby w przyszłości nie popełniał pan czynów zabronionych.

Po usłyszeniu wyroku Daniel Martyniuk opuścił budynek sądu w ponurym nastroju. Nie chciał rozmawiać z dziennikarzami, ogłosił za to:

– Nie chcę komentować wyroku. Nie wiem, czy się przyzwyczaję do braku prawa jazdy przez tak długi czas. Może zmienię miejsce zamieszkania na inny kraj.

Źródło: fakt.pl, eska.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Biedronka już ogłosiła. Jutro pojawi się ekskluzywny produkt, na który polują miliony
2. Widzowie zastygli w bezruchu. Niebywałe, co w „Pytaniu na śniadanie” zrobiła zwyciężczyni „The Voice”
3. Burza w sieci po tym, co stało się na wizji podczas finału „The Voice of Poland”

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania