Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Rynkowski ma koszmarnie niską emeryturę. To jednak nie problem, dobrze się zabezpieczył
Paulina Korzec
Paulina Korzec 09.04.2024 15:38

Rynkowski ma koszmarnie niską emeryturę. To jednak nie problem, dobrze się zabezpieczył

Ryszard Rynkowski
Fot. KAPIF

Kwestia wysokości świadczeń wyraźnie dzieli celebrytów. Część narzeka na niewystarczające oszczędności i skarży się na wady systemu, a inni zawczasu zadbali o odpowiednie zabezpieczenie na przyszłość. Do tej drugiej grupy zalicza się Ryszard Rynkowski, któremu emerytura nie spędza snu z powiek. Jak piosenkarz zatroszczył się o swoje finanse?

Emerytury gwiazd są za niskie?

Temat emerytur wzbudza ogromne emocje nie tylko wśród pracowników „na etacie”, ale także wśród gwiazd. Celebryci regularnie żalą się na głodowe stawki świadczeń udzielanych przez ZUS, mimo iż urzędnicy i eksperci przypominają o konieczności opłacania składek emerytalnych.

Do gwiazd niezadowolonych z wysokości emerytury należą m.in. Maryla Rodowicz czy Krzysztof Cugowski. W mediach przewijają się tak niskie kwoty, jak 34 złote i 87 groszy u Katarzyny Skrzyneckiej czy 7 złotych i 77 groszy w przypadku Marka Piekarskiego. Nic więc dziwnego, że gwiazdy nie zamierzają schodzić z estrady.

Aleksander Kwaśniewski żali się na wysokość emerytury. Podał kwotę Cugowski jednak nie jest biedny. Znalazł sposób jak żyć mimo głodowej emerytury

Ryszard Rynkowski zadbał o przyszłość swoją i rodziny

Pokaźną kwotą świadczenia emerytalnego nie może się też pochwalić Ryszard Rynkowski, nawet pomimo jego niekwestionowanej pozycji w polskim showbiznesie. Piosenkarz zapisał się w pamięci fanów wykonaniem takich przebojów, jak „Dary losu” czy „Szczęśliwej drogi już czas”.

Były wokalista zespołu Vox wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem i szacunkiem fanów, którzy nucą jego największe hity i śledzą życie prywatne gwiazdora, którego los nie oszczędzał. Za sobą Ryszard Rynkowski ma incydent z próbą samobójczą w tle i kłopoty związane z wybuchem pandemii, a ostatnio okazało się, że emerytura muzyka jest skandalicznie niska.

Ryszard Rynkowski
Fot. KAPIF

Jak Ryszard Rynkowski poradził sobie z niską emeryturą?

W jednym z wywiadów dla “Super Expressu” Ryszard Rynkowski w niecodzienny sposób poinformował o zatrważająco niskim świadczeniu emerytalnym:

Jestem szczęśliwym emerytem za 1160 zł

Artysta nie narzeka jednak z tego powodu, a to wszystko dzięki intratnej inwestycji w branżę muzyczną, jakiej dokonał wraz z żoną. Okazuje się, że Rynkowski jest właścicielem prywatnej kliniki, w której leczą się pacjenci cierpiący na urazy kręgosłupa i kończyn. To był strzał w dziesiątkę, który zapewni spokój Ryszardowi Rynkowskiemu i jego rodzinie na jesień życia.