Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przerażający Mikołaj, a na jego kolanach znany celebryta. Miał wtedy tylko 3 lata. Poznajecie?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 06.12.2023 14:36

Przerażający Mikołaj, a na jego kolanach znany celebryta. Miał wtedy tylko 3 lata. Poznajecie?

dziecko, mikołaj
Kim jest celebryta ze zdjęcia? Fot. instagram.com/zygmunt_chajzer

6 grudnia obchodzimy jego z ulubionych świąt najmłodszych, czyli Mikołajki. Utarło się, że jest to pierwszy dzień, gdy grzeczne dzieci odwiedza Święty Mikołaj, zostawiając im mały upominek lub łakocie. Okazuje się, że to święto jest równie chętnie celebrowane przez dorosłych, którzy wiążą z nim miłe wspomnienia. Pewien celebryta właśnie opublikował fotografię, na której możemy go dostrzec w młodzieńczym wieku, wiedzącego na kolanach groteskowo wyglądającego Mikołaja. Czy poznajecie, kim jest osoba ze zdjęcia?

Kim jest celebryta ze zdjęcia?

W Mikołajki pewien gwiazdor doskonale znany w świecie show-biznesu postanowił opublikować w swoich mediach społecznościowych zdjęcie z dzieciństwa. Na fotografii widzimy uroczego, 3-letniego chłopka, który z lekką obawą w oczach patrzy prosto w obiektyw. Powodem jego zmartwienia jest przerażający Mikołaj, któremu siedzi na kolanach.

Zdjęcie zostało wykonane w 1957 roku. Wówczas wizerunek Świętego nieco różnił się od obrazków, które kojarzymy obecnie. Mikołaj ze zdjęcia jest wychudzonym, starszym mężczyzną z charakterystyczną długą brodą i wąsami. Jego wizerunek jest jednak nieco groteskowy i z pewnością obudziłby lęk w niejednym dziecku. Tymczasem chłopczyk, który siedzi mu na kolanach, grzecznie zapozował do pamiątkowej fotografii. Spróbujesz zgadnąć, kim jest?

Poznajecie? Dziś zna ich każdy Polak. Są gwiazdami już bardzo długo i tworzą piękny związek Pamiętacie kota Zonka? „Idź na całość” przyciągało przed telewizory całe rodziny

Kim jest celebryta ze zdjęcia? To znany dziennikarz i prezenter

Chłopiec ze zdjęcia przyszedł na świat 3 lata wcześniej, w 1954 roku. Urodził i wychował się w Warszawie. Ukończył 2 różne kierunki studiów: na Akademii Wychowania Fizycznego oraz Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją przygodę z dziennikarstwem, rozpoczął w latach 80. Zasłynął dzięki prowadzeniu audycji Sygnały dnia, Lato z radiem i Cztery pory roku w Programie I Polskiego Radia. Swoją ogólnopolską rozpoznawalność zawdzięcza natomiast pracy w TVP, gdzie dołączył w 1996 roku. Od tego momentu jego kariera telewizyjna potoczyła się już błyskawicznie. 

Chłopiec ze zdjęcia już jako dorosły mężczyzna poprowadził wiele popularnych programów, które przypieczętowały jego popularność w polskiej telewizji. Były to m.in. “Idź na całość”, “Telegra”, “Chwila prawdy”, “Grasz czy nie grasz”. Sam z kolei wystąpił na łamach takich show jak “Gwiazdy tańczą na lodzie” czy “Taniec z Gwiazdami”. Ma dwoje dzieci, z czego jego syn jest obecnie równie znany, jak on sam. Czy już wiesz o jakim celebrycie mowa?

ZOBACZ TEŻ: Duże zmiany w „Tańcu z gwiazdami”. Tegoroczna edycja bez największej gwiazdy? Fani będą zaskoczeni

Wiesz już, kim jest celebryta ze zdjęcia?

Od momentu wykonania fotografii minęło 66 lata. Chłopiec ze zdjęcia wyrósł na jedną z najpopularniejszych medialnych osobowości z bogatą przeszłością. Mowa oczywiście o Zygmuncie Chajzerze, którego syn, Filip Chajzer, niemal prześcignął popularnością. Z okazji obchodzonych dziś Mikołajek dziennikarz właśnie opublikował na swoim Instagramie zdjęcie sprzed lat.

Rok 1957. Mały Zyzio na kolanach Św. Mikołaja! Jak ja się bałem tego typa... Też tak mieliście? – zagadnął swoich fanów w opisie posta.

Internauci zasypali kadr prezentera mnóstwem polubień. Ciekawe, ile osób rozpoznało małego Zygmunta Chajzera już na pierwszy rzut oka?

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?