Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ostatni upalny dzień. Wiemy, gdzie będzie najcieplej, wspaniała prognoza dla Polski
Karina Sulich
Karina Sulich 16.09.2020 11:54

Ostatni upalny dzień. Wiemy, gdzie będzie najcieplej, wspaniała prognoza dla Polski

pogoda
fot. unsplash.com/chuttersnap

Prognoza pogody na środę 16 września prezentuje się bardzo dobrze. Choć mieszkańcy niektórych rejonów kraju na kilka chwil będę musieli rozłożyć parasolki, zapowiada się bardzo słoneczny i upalny dzień. Czy to ostatnie podrygi tegorocznego lata? Wiemy, gdzie będzie najcieplej.

Prognoza pogody dla całej Polski na dzień dzisiejszy zapowiada się bardzo obiecująco. Niewykluczone, że może być to ostatni tak ciepły dzień w tym roku. Warto skorzystać z promieni słońca. Gdzie możemy spodziewać się najwyższych temperatur? Wszystko wiadomo. Naładujmy baterie przed nadchodzącą wielkimi krokami jesienią.

Prognoza pogody 16.09

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dzisiejszy dzień przyniesie nam sporo słońca, a temperatury będą sięgały nawet do 29 stopni Celsjusza. Z takiej pogody aż żal nie skorzystać.

– Dziś zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na Pomorzu i w Sudetach również duże i przelotne opady deszczu – przekazuje w komunikacie instytut. Gdzie będzie najcieplej?

Ostatni ciepły dzień? Prognoza pogody na dziś

Najcieplej będzie w Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie. To właśnie tam temperatura sięgnie aż 29 stopni Celsjusza. Na pomorzu termometry pokażą maksymalnie 27 stopni Celsjusza, choć trzeba przyznać, że dziś prognoza pogody będzie sprzyjająca dla całego kraju.

Chmur może zacząć przybywać od południa. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Dodatkowo, w większości kraju będą panowały dziś korzystne warunki biometeo.

Do dokonała chwila by, być może ostatni raz, naładować baterie przed zbliżającą się jesienią. Niestety, przyszły tydzień, choć wciąż umiarkowanie ciepły, nie przyniesie nam już upałów. Połowa września to okres, w którym coraz bardziej odczuwamy zbliżający się koniec tegorocznego lata. Będziecie tęsknić?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Dziś zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na Pomorzu i w Sudetach również duże i przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 25°C do 29°C, nad morzem 20-23°C.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z zachodu.#IMGW #pogoda #meteo pic.twitter.com/dt2HlykKB3

— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) September 16, 2020

źródło: Twitter, tvnmeteo.tvn24.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania