Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Prawnik ocenia wyrok Wiśniewskiego. Mówi o błędach
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 11.04.2024 20:38

Prawnik ocenia wyrok Wiśniewskiego. Mówi o błędach

Michał Wiśniewski
Fot. KAPiF

Michał Wiśniewski od pewnego czasu ma zatarg z wymiarem sprawiedliwości. Wszystko przez pożyczkę, którą miał wyłudzić. Wyrok w jego sprawie już zapadł. Obrońca Wiśniewskiego wylicza w nim błędy. 

Michał Wiśniewski ma zatarg z prawem

Michał Wiśniewski w 2006 roku wziął pożyczkę w SKOK-u Wołomin. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że gwiazdor polskiej estrady miał podać wówczas fałszywe informacje dotyczące swoich dochodów. 

Sprawa trafiła do sądu, a Michał Wiśniewski usłyszał już wyrok. W efekcie Wiśniewski został oskarżony o wyłudzenie kwoty wysokości 2,8 mln zł. 

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski Fot. KAPiF
25-lecie Ich Troje. Michał Wiśniewski i byłe wokalistki na scenie 16-letnia córka Michała Wiśniewskiego zrobiła sobie tatuaż. Nie ma wątpliwości, co przedstawia. To na część ojca?

Michał Wiśniewski został skazany

30 października 2023 roku Michał Wiśniewski usłyszał decyzję sądu. Piosenkarz został skazany nieprawomocnym wyrokiem na karę 1,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 80 tys. zł.

Gwiazdor i jego obrońca nie zgadzali się z wyrokiem. Zdecydowali się więc złożyć apelację. 

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski Fot. KAPiF

Obrońca Michała Wiśniewskiego zabrał głos

Całą sprawę postanowił skomentować obrońca Michała Wiśniewskiego, mec. Piotr Podgórski. 

Jeszcze nie ma wyznaczonego terminu apelacji, ale rozumiem to. Ciężar gatunkowy procesu jest duży, akta obszerne i sąd musi mieć czas, żeby się zapoznać ze sprawą. W mojej ocenie wyrok sądu pierwszej instancji jest nieprawidłowy, bo były też błędy proceduralne. Obecnie Michał Wiśniewski jest osobą niewinną - podkreślił w rozmowie z Faktem. 

Czekamy zatem na dalszy rozwój wydarzeń. 

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski Fot. KAPiF