Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Policja pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Służby ujawniły, co tam się działo. Polakom skończyła się cierpliwość
Sara Karmańska
Sara Karmańska 20.12.2023 09:26

Policja pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Służby ujawniły, co tam się działo. Polakom skończyła się cierpliwość

Policja pod domem Jarosława Kaczyńskiego, fot. Wojciech Olkusnik/East News, Facebook/Polska Policja
Policja pod domem Jarosława Kaczyńskiego, fot. Wojciech Olkusnik/East News, Facebook/Polska Policja

Zgodnie z niedawną decyzją ministra Marcina Kierwińskiego, w czasie nowej kadencji służby nie mają służyć do ochrony polityków. Mimo to już po ogłoszeniu tej decyzji zauważono pojazd policji pod domem Jarosława Kaczyńskiego. 

Koniec z policją pod domem Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków

Dom Jarosława Kaczyńskiego znajdujący się na warszawskim Żoliborzu od lat mógł liczyć na specjalną ochronę służb, co było powszechną wiedzą nie tylko dla mieszkańców stolicy. Taki stan rzeczy mógł denerwować wiele osób, będących zdania, że policja nie powinna pełnić roli funkcji ochroniarskiej, a zająć się regularnymi zadaniami tego rodzaju służb. Taki kierunek obrała także nowa władza: 

Na pewno naszym obowiązkiem jest chronić każdego polityka, ale jeżeli ma to polegać na tym, że przed każdym domem stoi kilka radiowozów, to jest przerost treści nad formą – mówił poseł Nowej Lewicy Wiesław Szczepański 7 grudnia na antenie radia TOK FM.

Decyzję w sprawie powrotu policji do „prawdziwej pracy” przekazał w piątek 16 grudnia szef MSWiA Marcin Kierwiński.

Zbigniew Ziobro ma raka? Wskazują na to specyficzne objawy, jeden szczegół z ostatniego wystąpienia zdradza wszystko Gdy poseł Braun odpalił gaśnicę, stała tuż obok. W szpitalu usłyszała wstrząsające informacje. Będzie pozew?

Pod domem Jarosława Kaczyńskiego zauważono policyjną furgonetkę

Mimo takiej decyzji, w poniedziałek 18 grudnia pod domem Jarosława Kaczyńskiego zauważono policyjną furgonetkę. Początkowo pojazd był zaparkowany, a później zaczął objeżdżać okolicę. W związku z zauważeniem samochodu policji pojawiło się wiele pytań dotyczących tego, co robili tam mundurowi i jakie mieli zadania. 

Polakom prawdopodobnie skończyła się już cierpliwość, a okoliczni mieszkańcy mieli nadzieję, że ośmioletnie trudności wreszcie dobiegły końca. Z tego względu obywatele chcieli wiedzieć, z jakiego powodu policyjny wóz znalazł się pod domem Jarosława Kaczyńskiego wbrew wcześniejszym zapowiedziom o zakończeniu specjalnej ochrony dla polityków ze strony policji

ZOBACZ TEŻ: Niepokojące informacje ze szpitala. To teraz dzieje się ofiarą incydentu z gaśnicą. Braun zapadnie się pod ziemię?

Co robiła policja pod domem Jarosława Kaczyńskiego?

Portal „Fakt” skontaktował się z Komendą Rejonową Policji na Żoliborzu i Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i administracji. Jak przekazała podinsp. Elwira Kozłowska, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Rejonowej Policji na Żoliborzu, obecność policji pod domem prezesa partii PiS była związana z kwestiami bezpieczeństwa:

Każdego dnia na ulice kierujemy siły i środki, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa. Dotyczy to wszystkich ulic na terenie Bielan i Żoliborza, szczególnie punktów uznanych jako miejsca zagrożone. W tym konkretnym przypadku chodzi o służbę patrolową.

Źródło: Fakt