Ponad 40% młodych Polaków ma poważny problem. Fatalnie wypadamy w porównaniu z resztą Europy
Polacy borykają się wciąż z jedną kwestią. Okazuje się, że dotyczy ona aż 40 procent naszego młodego społeczeństwa. Dane z urzędów statystycznych 32 europejskich krajów właśnie trafiły do Eurostatu. Polska nie wypada na tle innych państw najlepiej. Wychodzi na to, że wciąż zmagamy się z jednym, poważnym problemem.
Urzędy Statystyczne wszystkich krajów Europy przesłały dane dotyczące sytuacji społecznej w ich państwach do Eurostatu, czyli Europejskiego Urzędu Statystycznego. Ów urząd sporządził raport, z którego wynika, że Polska przoduje wśród niechcących się usamodzielnić ludzi. Tacy Polacy to aż 40 procent młodego społeczeństwa.
Polacy wciąż mieszkają z rodzicami
Główny Instytut Statystyczny przesłał do Eurostatu informację na temat sytuacji mieszkaniowej Polaków. Z ustaleń GUS-u wynika, że aż 43,9% rodaków w wieku od 25 do 34 lat nadal mieszka z rodzicami. Szacuje się, że jest to około 2,4 miliona osób.
Należy zaznaczyć, że w badaniu nie są branie pod uwagę osoby w tym przedziale wiekowym, które mieszkają w akademiku lub w koszarach w przypadku żołnierzy. Ambaras polega na tym, że urząd nie jest w stanie ocenić, czy taka osoba po stracie miejsca zamieszkania wróciłaby do domu rodzinnego, czy kupiła bądź wynajęła mieszkanie.
- 6-letnia dziewczynka skarżyła się na ból nosa. Po prześwietleniu lekarze zbledli, natychmiast przeprowadzili operację
- Żałoba, oczy pełne łez, rozpacz, córka Magdy Gessler zmarła w strasznych okolicznościach. Po latach gwiazda TVN wszystko opowiedziała
- Na operacje plastyczne wydała prawie 2 miliony, przeszła aż 50 zabiegów. Było warto?
Fatalna sytuacja mieszkaniowa młodych, jedna z najgorszych w Europie
GUS w 2015 roku podał, że aż 46 procent rodaków w wieku 25-34 lat mieszka z rodzicami. Jak donosi Interia, takie dane były nie tyle wynikiem niesamodzielności, ile bardzo złej sytuacji mieszkaniowej. W ostatnich latach zaobserwowaliśmy delikatną poprawę w tej kwestii.
A jak wypada Polska na tle innych krajów Europejskich? Gorsza sytuacja mieszkaniowa panuje jedynie w 9 na 32 przebadanych europejskich państw. W Chorwacji, Macedonii, Serbii, Grecji i Słowacji szacuje się, że z rodzicami mieszka ponad 50% osób w wieku 25-34 lata. Zupełnie odwrotna sytuacja ma miejsce w krajach skandynawskich, gdzie procent takich osób to zaledwie kilka. W przypadku tej tendencji nie chodzi tylko o zasobność portfela, na którą młodzi ludzie narzekają najbardziej, ale także o bardzo ważne czynniki kulturowe i wzorce społeczne.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Wiek 25-34 w założeniach kulturowych w Polsce to czas usamodzielnienia się i zakładania rodziny. Tymczasem okazuje się, że młodzi rodacy rezygnują z tego modelu. Jedną z największych przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak funduszy.
ZOBACZ TEŻ:
- Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
- W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja
- Sklepy podnoszą ceny najpopularniejszych produktów? Niewyobrażalne, ile zapłacimy za masło
- Mama zamordowanej Joasi czekała na jeden moment 24 lata. Poruszające pożegnanie wywołuje morze łez
- Antek Królikowski znów do wzięcia. Aktor rozstał się z Katarzyną Dąbrowską, była partnerka opublikowała smutny wpis
- Porażające doniesienia o Antku Królikowskim. W sieci pojawiła się pożegnalna wiadomość
Źródło: biznes.interia.pl