Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pierwszy wpis żony Nawalnego po jego śmierci. Serce aż kołacze
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 18.02.2024 22:03

Pierwszy wpis żony Nawalnego po jego śmierci. Serce aż kołacze

Aleksiej Nawalny, Julia Nawalna
Julia Nawalna opublikowała poruszający wpis po śmierci męża. Fot. Instagram.com/yulia_navalnaya

16 lutego cały świat na moment wstrzymał oddech. Tego dnia rosyjskie służby więzienne przekazały wiadomość o śmierci Aleksieja Nawalnego, najsłynniejszego opozycjonisty rosyjskiego reżimu. Prywatnie męża Julii Nawalnej oraz dwójki dzieci. Informacje o odejściu Nawalnego były olbrzymim ciosem dla jego rodziny, która początkowo nawet nie wiedziała, czy ma w nie wierzyć. Dwa dni po tragedii Julia Nawalna przerwała milczenie i opublikowała w sieci wpis, który mimowolnie wywołuje łzy.

Aleksiej Nawalny nie żyje. Jego żona zabrała głos

W ubiegły piątek wielu Rosjan straciło wszelkie nadzieje na reformy swojego państwa i pogrążyło się w żałobie. Tego dnia służba więzienna jednej z najcięższych kolonii karnych o nazwie “Wilk Polarny” na Arktyce poinformowała o śmierci Aleksieja Nawalnego. Zdaniem reżimu przyczyną nagłego zgonu polityka miało być rzekome oderwanie naczyniowego skrzepu. W te słowa nie wierzą jednak zwolennicy Nawalnego, ani jego najbliższa rodzina — ta przez pewien czas nie była nawet pewna śmierci ukochanego krewnego.

Nie wiem, czy wierzyć, czy nie, w te straszne wiadomości, które otrzymujemy wyłącznie ze źródeł państwowych. (…) Ale jeśli to prawda, chcę, aby Putin i wszyscy wokół niego wiedzieli, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za wszystko, co zrobili naszemu krajowi, mojej rodzinie. A ten dzień nadejdzie już wkrótce – mówiła Julia Nawalna na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Olejnik, Drzyzga i Grabias żegnają wielkiego człowieka! Tragiczny koniec Kim jest Julia Nawalna? Mąż od razu oszalał na jej punkcie

Julia Nawalna wspierała męża do samego końca

Aleksiej Nawalny z biegiem lat stał się symbolem oporu przeciw rosyjskiemu reżimowi. Polityk przez ponad 20 lat wspólnie z żoną prowadził bloga, gdzie ujawniał kulisy władzy dyktatorów. Dzięki swoim działaniom Nawalny doczekał się ogromnego poparcia, które nie spodobało się władzom. W 2020 roku ledwo uszedł z życiem po próbie otrucia. Przez ten cały czas mógł jednak liczyć na aktywne wsparcie żony, Julii Nawalnej.

Kilka ostatnich lat Aleksiej Nawalny spędził w różnych rosyjskich koloniach karnych. W tym czasie to właśnie jego ukochana była jego pośredniczą ze światem. Mimo niewyobrażalnie trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się jej rodzina, kobieta próbowała kontynuować dzieło swojego męża. 16 lutego stało się najgorsze i Nawalny przepłacił swoją działalność opozycyjną własnym życiem. Dwa dni po tym traumatycznym wydarzeniu Julia Nawalna postanowiła przerwać milczenie. To, co opublikowała, wyciska z oczu łzy.

ZOBACZ TEŻ: Papież Franciszek "zawiesza obowiązki"! Watykan potwierdza

Żona Nawalnego przerwała milczenie po śmierci męża poruszającym wpisem

Aleksiej Nawalny był nie tylko niesamowicie odważnym politykiem, ale również mężem i ojcem. Jego śmierć wprawiła w żałobę dwójkę dzieci, Darię i Zacharego, a Julii Nawalnej rozdarła serce. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie 48 lat. 

Dwa dni po jego śmierci jego żona postanowiła upamiętnić go w poruszający sposób. Na swoim koncie na Instagramie opublikowała zdjęcie, na którym widać ją wtuloną w objęcia męża na koncercie. Opis fotografii wywołuje niepohamowany strumień łez:

Kocham Cię – przekazała Julia Nawalna. Ten krótki komunikat okazał się bardziej dosadny niż cokolwiek innego.

Tagi: śmierć
Powiązane
Taniec z Gwiazdami
Wielki test wiedzy o “Tańcu z Gwiazdami”! Nawet wierni fani show będą mieli problemy