Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kim jest Julia Nawalna? Mąż od razu oszalał na jej punkcie
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 16.02.2024 21:17

Kim jest Julia Nawalna? Mąż od razu oszalał na jej punkcie

Aleksiej Nawalny, Julia Nawalna
Kim jest żona Aleksieja Nawalnego, Julia Nawalna? Fot. AFP PHOTO / Instagram account @navalny, AFP PHOTO / Instagram account @navalny

Dziś media na całym świecie obiegła wiadomość o śmierci najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty, Aleksieja Nawalnego. Zaledwie 47-letni polityk zmarł na terenie rosyjskiej kolonii karnej. Zostawił pogrążoną w bólu rodzinę — ukochane dzieci oraz żonę Julię. Kobieta przez ponad 20 lat trwała u jego boku, nie zważają na niebezpieczeństwa i trudności. Kim jest Julia Nawalna?

Aleksiej Nawalny nie żyje

Aleksiej Nawalny od kilku lat przebywał w kilku różnych rosyjskich koloniach karnych. Pod koniec grudnia został umieszczony w tej o nazwie “Wilk Polarny”, która znajduje się na Arktyce. Owiane złą sławą więzienie ma być jednym z najcięższych zakładów karnych. 16 lutego rosyjska służba więzienna poinformowała, iż 47-letni polityk miał źle się poczuć się na spacerze i stracić przytomność. Mimo podjętych czynności ratunkowych życia Nawalnego nie udało się uratować.

Śmierć najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty to ogromny cios dla jego rodaków, w tym również najbliższej rodziny. Aleksiej Nawalny osierocił dwójkę dzieci, pozostawił również pogrążoną w głębokiej żałobie żonę, Julię Nawalną. Kobieta od 24 lat wspierała męża w walce z systemem, była jego pośredniczką, gdy został umieszczony w więzieniu. Nie sposób nie wspomnieć o jej odwadze i zasługach, ilekroć przywołuje się postać Nawalnego. Właśnie dlatego w obliczu jego śmierci wiele osób zastanawia się, kim właściwie jest Julia Nawalna?

Olejnik, Drzyzga i Grabias żegnają wielkiego człowieka! Tragiczny koniec Praca w TVP zszargała jej psychikę. Nie powstrzymała łez

Julia Nawalna przekazywała informacje o mężu

Kilka godzin po ogłoszeniu śmierci Aleksieja Nawalnego, jego żona Julia Nawalna zabrała głos na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. To właśnie wtedy oczy całego świata zwróciły się na kobietę.

Nie wiem, czy wierzyć, czy nie, w te straszne wiadomości, które otrzymujemy wyłącznie ze źródeł państwowych. (…) Ale jeśli to prawda, chcę, aby Putin i wszyscy wokół niego wiedzieli, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za wszystko, co zrobili naszemu krajowi, mojej rodzinie. A ten dzień nadejdzie już wkrótce – przekazała żona polityka.

Julia Nawalna przez ponad 20 lat wspólnie z mężem prowadziła bloga, na którym opisywała wstrząsające szczegóły rosyjskiego reżimu. Po tym, jak w 2020 roku Nawalny przeżył próbę otrucia, żona przez cały czas służyła mu swoim wsparciem. Po tym, gdy polityk został aresztowany, Julia Nawalna stała się jego pośredniczką ze światem. W mediach społecznościowych wiernie przekazywała każde słowo ukochanego. Choć zamiast rozwinięcia własnej kariery polityczne skupiła się na tej męża, w 2015 roku zajęła 67. miejsce w rankingu najbardziej wpływowych kobiet Rosji w “Echo Moskwy”. 

Kim jest oraz jak wyglądała jej relacja z mężem?

ZOBACZ TEŻ: Jakub Rzeźniczak przerwał milczenie ws. rozstania z ukochaną

Kim jest Julia Nawalna?

Julia Nawalna, podobnie jak jej mąż, stała się symbolem opozycji wobec rosyjskiego reżimu. Kobieta urodziła się 24 lipca 1976 roku. Z wykształcenia jest ekonomistką, przez kilka lat pracowała w banku. Aleksieja nawalnego poznała jeszcze na studiach, gdy oboje mieli po 20-kilka lat. Podobno para zakochała się w sobie już od pierwszego wejrzenia. 26 sierpnia 2000 roku pobrali się.

Julia i Aleksiej doczekali się dwójki dzieci, Darii i Zacharego. Gdy polityk skupił się na działalności opozycyjnej, żona porzuciła swoją karierę na rzecz rodziny oraz wsparcia ukochanego. Ich uczucie było wielokrotnie stawiana za wzór szczerej, skorej do poświęceń i bezkompromisowej miłości.

Kocham Cię, moja najdroższa osobo na świecie, i od wielu, wielu lat nie przestaję być z ciebie dumna – pisała Julia Nawalna na instagramie w 2022, gdy jej mąż otrzymał wyrok 9 lat kolonii karnej.

Tagi: nie żyje