Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Niewiarygodne, jak Grabowski schudł. To zupełnie inny człowiek
Martyna Pałka
Martyna Pałka 07.03.2024 22:14

Niewiarygodne, jak Grabowski schudł. To zupełnie inny człowiek

fot. KAPIF
Andrzej Grabowski, fot. KAPIF

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Andrzej Grabowski jest jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Jakiś czas temu gwiazdor zaskoczył wszystkich swoją nieoczekiwaną przemianą. Podczas pracy na planie “Tańca z Gwiazdami” schudł aż 40 kilogramów! Jak tego dokonał?

Andrzej Grabowski schudł aż 40 kilogramów

Przez lata gwiazdor zaskakiwał nas swoim talentem aktorskim i kolejnymi rolami, które mogliśmy obserwować na szklanym ekranie. Nikt też wtedy nie zwracał uwagi na sylwetkę oraz wagę aktora, które z czasem zaczęły sprawiać mu znaczne problemy. Nie chodziło tutaj jednak tylko i wyłącznie o samopoczucie, ale przede wszystkim dolegliwości zdrowotne.

Kiedy Andrzej Grabowski zadebiutował na planie programu “Taniec z Gwiazdami”, gdzie wcielił się w rolę jednego z jurorów, fani stopniowo mogli zaobserwować jego wielką przemianę. Z czasem aktora zaczęło coraz bardziej ubywać, aż w końcu pochwalił się, że dzięki zmianie stylu życia udało mu się schudnąć aż 40 kilogramów!

Hakiel i Cichopek pojawili się wspólnie nie tylko w “TzG” Nieoficjalnie: To oni pojawią się w "Azja Express". Wypłynęły zdjęcia

Jak Andrzej Grabowski schudł 40 kilo?

Okazało się, że główną motywacją do zmiany swojego stylu życia i pozbycia się zbędnych kilogramów, były problemy zdrowotne aktora. Serialowy Ferdek Kiepski cierpiał nie tylko na otyłość, ale również kłopoty z narządami wewnętrznymi. W końcu jednak postanowił zadbać o swoje ciało. Co ciekawe, początkowo nie podjął się stosowania żadnej diety, ani męczących treningów. W zamian za to znacznie zmniejszył porcje swoich posiłków.

Jadam znacznie mniej, niż jadałem. Byłem właśnie na obiedzie, zjadłem pizzę i tyle. Dawniej jeszcze oprócz pizzy zamawiałem kalmary, deser. Potrafię już powiedzieć sobie "nie" - powiedział Andrzej Grabowski w rozmowie z “Super Expressem”.

Później okazało się, że zmiana nawyków przyniosła skutek nie tylko dzięki silnej woli aktora, ale również dzięki specjalnej operacji, która w pewnym momencie stała się koniecznością.

Andrzej Grabowski 2.jpg
Jak Andrzej Grabowski schudł 40 kilo?, fot. KAPIF

ZOBACZ TEŻ: Kurska chciała wywalczyć fortunę, ale TVP się nie patyczkuje.

Andrzej Grabowski musiał poddać się operacji

W jednym z wywiadów dawny juror “Tańca z Gwiazdami” przyznał, że w krytycznym momencie na wadze zobaczył 140 kilogramów. Ciężar jego ciała wpływał również na problemy ze stawami i kolanami, które z biegiem czasu zaczęły się coraz bardziej pogłębiać. Podobnie było ze sztucznymi biodrami aktora, które bardzo cierpiały z powodu jego otyłości.

W związku z kolejnymi dolegliwościami zdrowotnymi Andrzej Grabowski zdecydował się na operację bariatryczną, która polega na usunięciu części żołądka. Dzięki niej nie musi stosować odpowiedniej diety jakościowej, ale po prostu przyjmuje mniejsze ilości jedzenia, co zostały podyktowane przez jego organizm po zabiegu.

Andrzej Grabowski 1.jpg
Andrzej Grabowski musiał poddać się operacji, fot. KAPIF