Nie żyje wielka piosenkarka z PRL-u. Polacy do tej pory nucą jej hity
Znana polska wokalistka zmarła w wieku 92 lat. Rena Rolska była wybitną gwiazdą PRL, wystąpiła na pierwszym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. O śmierci laureatki wielu nagród poinformował ZASP.
Rena Rolska nie żyje
W mediach pojawiła się informacja o śmierci znanej polskiej wokalistki. Rena Rolska odeszła w wieku 92 lat. Smutne doniesienia o artystce znanej z utworu “Złoty pierścionek” przekazał jako pierwszy Związek Artystów Scen Polskich, żegnając ją w poruszającym wpisie.
Mariah Carey w żałobie. Jednego dnia zmarły jej matka i siostra. Wydała przejmujące oświadczenie Aż nas zamurowało na wieść o tym, kim jest mama Kevina MglejaZ żalem żegnamy Renę Rolską, wykonawczynię wielu popularnych przebojów, wyśpiewanych i nagradzanych na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie (…), odtwórczynię postaci niesfornej uczennicy wywoływanej do tablicy w słynnej audycji radiowej „Podwieczorek przy mikrofonie”, zasłużoną członkinię Związku Artystów Scen Polskich, z którym związała się ponad sześć dekad temu.
Po zdecydowanym i ostatecznym pożegnaniu ze sceną w pamiętnym 1981 roku, oddała się pracy społecznej, przez lata przewodnicząc Sekcji Estrady ZASP, jednej z najaktywniejszych i najweselszych sekcji Stowarzyszenia, aktualnie członkini Zarządu Sekcji Repartycyjnej Twórców i Artystów Wykonawców Radiowych oraz Audialnych.
Rena Rolska wystąpiła na pierwszym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu
Był 1963 rok, kiedy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu zadebiutował i zebrał wielu artystów na jednej scenie. W tym gronie znajdowała się między innymi Rena Rolska. Wokalistka została wyróżniona w kategorii wykonawców. Nie jest tajemnicą, że jednym z jej największych przebojów był utwór “Złoty pierścionek”, do której słowa napisał Jerzy Wasowski.
We wspomnianej publikacji Związku Artystów Scen Polskich wspomniano o audycji “Podwieczorek przy mikrofonie”, w której również występowała Rena Rolska. Kobieta współpracowała z kabaretem Dreszczowiec, gdzie działali również Marian Jonkajtys i Wojciech Młynarski. Wokalistka wcielała się tam w rolę niesfornej uczennicy w segmentach zatytułowanych “Rolska do tablicy”. To kolejna dziedzina sztuki, w której chętnie się spełniała.
ZOBACZ TEŻ: Ślub w cieniu rodzinnego dramatu. Mało kto wiedział, co przeżywa Kevin
Rena Rolska była gwiazdą PRL
Była jedną z najsłynniejszych gwiazd minionych dekad. Rena Rolska wylansowała nie tylko “Złoty pierścionek”, do jej popularnych przebojów należą również takie tytuły jak “Na Francuskiej”, “Jak to dziewczyna” czy “Nie oczekuję dziś nikogo”. Wiele piosenek, którym dała głos, do dziś rozbrzmiewa w głowach milionów Polaków. Dzięki popularności mogła występować również poza granicami kraju, jej muzyka zawędrowała nawet za ocean.
Występowała w ZSRR, USA, Kanadzie, Belgii, Austrii, Mongolii, krajach demokracji ludowej. Kariera przyniosła jej również wiele statuetek, między innymi dwa Złote Mikrofony oraz nagrodę przyznawaną przez Polsko-Amerykańską Agencję Artystyczną. Jej śmierć przyniosła olbrzymi smutek. Utrata kolejnej wybitnej wokalistki to cios w serce fanów krajowej muzyki.