Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Warszosław Kmita. Aktor odszedł w wieku 79 lat w wyniku choroby
Michał Fitz
Michał Fitz 22.03.2023 19:25

Nie żyje Warszosław Kmita. Aktor odszedł w wieku 79 lat w wyniku choroby

Warszosław Kmita
fot. facebook.com/studiumkalisz

Niestety mamy bardzo przykre informacje, które mogą zasmucić przede wszystkim fanów polskich seriali oraz lokalną, kaliską społeczność. Nie żyje bowiem Warszosław Kmita. Aktor miał 79 lat.

O śmierci mężczyzny poinformowało Studium Animatorów Kultury w Kaliszu, z którym współpracował. W jakich okolicznościach odszedł?

Nie żyje Warszosław Kmita

Jak podano we wspomnianym wyżej oświadczeniu, Warszosław Kmita zmarł w nocy z 16 na 17 marca tego roku. Jak poinformowano, przegrał krótko walkę z nagłą chorobą. Nie sprecyzowano jednak, z czym dokładnie borykał się artysta.

W komunikacie został za to czule pożegnany. Podkreślono w nim, że Kmita był wybitnym pedagogiem dla uczniów, a dla współpracowników dobrym i życzliwym kolegą.

Sąsiedzi Dawida Kubackiego pogrążeni w smutku. Zdradzili, co czują

Warszosław Kmita - kariera

Nie wszyscy mogą kojarzyć Warszosława Kmitę po nazwisku, ale wielu Polaków widziało go na ekranach swoich telewizorów. Aktor co prawda nie miał zbyt bogatej kariery telewizyjnej, ale zagrał kilka ról w najpopularniejszych, polskich serialach.

W „Pierwszej miłości” wcielił się w senatora romansującego z prostytutką. Wystąpił także w “Klanie”, gdzie grał prezesa stowarzyszenia. W “Gorącym temacie” był za to prawnikiem.

Warszosław Kmita był związany z Kaliszem

Warszosław Kmita skończył PWSTiF w Łodzi. Później pracował w teatrach w północnej Polsce, chociażby w Bydgoszczy czy Olsztynie. Pod koniec lat 80. przeniósł się do Kalisza, gdzie osiedlił się na stałe

Długo występował nie tylko w tamtejszym teatrze, ale także nauczał w wyżej wspomnianym Studium Animatorów Kultury. Niewykluczone, że miasto postanowi w jakiś sposób uhonorować jego wkład w rozwój lokalnej sztuki.