Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kasjerka zwróciła uwagę starszej pani. Takiej reakcji się nie spodziewała, można zapaść się pod ziemię
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 21.03.2023 18:33

Kasjerka zwróciła uwagę starszej pani. Takiej reakcji się nie spodziewała, można zapaść się pod ziemię

kasjerka
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Młodzi ludzie często odnoszą się do starszych osób w sposób opryskliwy i bez szacunku. Podobnie zrobiła kasjerka w jednym ze sklepów. Seniorka postanowiła dać jej cenną nauczkę, a kobieta spaliła się ze wstydu.

Cała sytuacja miała miejsce już przy kasie, gdy starsza pani chciała spakować swoje zakupy. Poprosiła kasjerkę o foliową torebkę.

Kasjerka zwraca uwagę starszej pani

W odpowiedzi usłyszała, że powinna ona nosić swoją torbą lub kupić ekologiczną, aby zadbać o środowisko. Seniorka grzecznie odpowiedziała, że za jej czasów nie było mody na takie rzeczy.

Dalsza część konwersacji nie była już tak miła i przyjemna. Kasjerka powiedziała, że teraz młodzi muszą za to płacić, bo pokolenie seniorki nie dbało o środowisko i obecne musi starać się to utrzymać także dla następnych pokoleń.

"Rolnicy. Podlasie": Andrzej z Plutycz potrzebuje pomocy. Aż ściska za serce, kto się u niego pojawił

Starsza pani odpoiwada kasjerce

Odpowiedź jaką usłyszała kasjerka wprawiła ją w osłupienie i sprawiła, że zaniemówiła. Starsza pani zwróciła uwagę, że za czasów jej młodości oddawało się do sklepów butelki po mleku i innych napojach.

Wtedy były one wysyłane z powrotem do fabryki, myto je i ponownie napełniano. W obiegu były więc cały czas te same butelki. Dodatkowo do sklepów chodzono z własnymi torbami, które służyły przez lata.

Kasjerka zmieszana słowami seniorki

Seniorka nie przestawała, pomimo wyraźnego zmieszania na twarzy kasjerki. Dodała, że telewizor i radio było jedno na cały dom i wszystkie produkty krojone były ręcznie, a nie przez maszyny. Do pakowania delikatnych rzeczy używało się starych gazet, a nie styropianu.

Pracowało się fizycznie i cały czas utrzymywało się dobrą kondycję bez konieczności chodzenia na siłownię. Seniorka zakończyła wywód słowami, że nawet pieluchy prano wtedy ręcznie, a ubrania suszone były na sznurkach, a nie w urządzeniach elektrycznych.

Ludzie stojący w kolejce byli pełni uznania dla słów starszej pani, a kasjerka otrzymała cenną lekcję.

Źródło: webniusy.com

Tagi: kasjerka