Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje gwiazda TVP. Słynna „Chmurka” była ikoną stacji. Takich specjalistów już nie będzie
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 08.12.2023 08:09

Nie żyje gwiazda TVP. Słynna „Chmurka” była ikoną stacji. Takich specjalistów już nie będzie

Nie żyje ekranowa „Chmurka”. Miała 87 lat, fot. Canva/Svetlana Rey, kadr z prognozy pogody TVP
Nie żyje ekranowa „Chmurka”. Miała 87 lat, fot. Canva/Svetlana Rey, kadr z prognozy pogody TVP

Zmarła gwiazda TVP. Nie żyje specjalistka, która przez lata była związana ze stacją i cieszyła się dużą popularnością wśród widzów. Co wieczór zbierała miliony z nas przed ekranami i przekazywała to, co umiała najlepiej. Takich specjalistów już nie ma…

„Chmurka” była związana z TVP przez ponad 40 lat. Początki nie były łatwe

Gwiazda TVP stawiała pierwsze kroki w stacji w 1957 roku, gdy trafiła tam w wieku zaledwie 20 lat. Już kilka lat później – w 1963 roku – zaczęła prowadzić prognozę pogody. Początkowo występowała na ekranie z Czesławem Nowickim, nazywanym „Wicherkiem”, a ostatecznie została jego następczynią. Pogodynka przeszła na emeryturę w 2005 roku po ponad 40 latach pracy w Telewizji Polskiej. 

Jak się okazuje, jej pierwsze kroki w telewizji nie były najłatwiejsze. Wszystko przez ekranowego partnera, Czesława Nowickiego.

Tępił mnie, aż doszedł do wniosku, że mu nie zagrażam, jestem kobietą i zapowiadam pogodę w swoim stylu. Pod koniec nawet się zaprzyjaźniliśmy.

Justyna Kowalczyk-Tekieli zalana łzami. Nie była na to gotowa kilka miesięcy po śmierci męża Sylwia Peretti wydała przejmujący apel, każdy Polak powinien to zobaczyć. Niesłychana akcja tuż przed świętami

Nie żyje ekranowa „Chmurka”. Miała 87 lat

O śmierci „Chmurki” poinformował jej zięć, Jerzy Kozak. Mężczyzna przekazał smutną informację za pośrednictwem mediów społecznościowych. Elżbieta Sommer zmarła 7 grudnia 2023 roku w wieku 87 lat.

Dziś rano zmarła moja teściowa, telewizyjna Chmurka, Elżbieta Sommer.

Ekranowa „Chmurka” była nie tylko piękną prezenterką pogody, ale także doświadczoną specjalistką. Elżbieta Sommer była bowiem z wykształcenia meteorologiem. Gwiazda TVP studiowała Wydziale Biologii i Nauki o Ziemi Uniwersytetu w Poznaniu, a także przez pewien czas pracowała w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jestem z wykształcenia meteorologiem. Zawsze starałam się rzeczowo i przystępnie wytłumaczyć widzom zmiany zachodzące w przyrodzie. Bez zbędnego show – zacytował jej słowa portal „Wirtualne media”. 

ZOBACZ TEŻ: Nowe fakty o śmierci Gabriela Seweryna. To nie był zawał? Rzecznik pogotowia ponownie zabiera głos

„Chmurka” nie miała najlepszego zdania o swoich następczyniach

Swoim przekonaniom pozostała wierna do końca. W wywiadach nie kryła niezadowolenia swoimi następczyniami. Zarzucała im nie tylko robienie zbytniego show z prognozy pogody, ale także braku merytorycznej wiedzy. W rozmowie z „Plejadą” ekranowa „Chmurka” wytknęła wręcz wprost, że dzisiejsze pogodynki poza urodą nie mają niczego, czym mogłyby zainteresować widza, a nawet, że „nie są zbyt inteligentne”. 

Do dziś nie cierpię zmieniania prognozy w spektakl. Zawsze starałam się rzeczowo i przystępnie wytłumaczyć widzom zmiany zachodzące w przyrodzie. Dziś z prognoz robi się show. Prowadzący, zamiast informować, wygłupiają się i słychać, że niezbyt znają się na swym fachu. Z jednej strony im zazdroszczę – dziś programy o pogodzie dają większe możliwości zrobienia czegoś efektownego, z drugiej jednak denerwuje mnie, że dziś każdy przede wszystkim stara się lansować – powiedziała z kolei „Pomponikowi”. 

Źródło: Wirtualne media, Pomponik, Plejada

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?