Nie żyje 17-latka, została porażona prądem. Do wanny wpadł jej telefon
Do tragicznej w skutkach sytuacji doszło w miejscowości Lębork w woj. pomorskim. Nie żyje 17-latka, której podczas kąpieli wpadł telefon do wody. Przyczyną śmierci prawdopodobnie było porażenie prądem. Nastolatka miała podłączone urządzenie do ładowarki. Sprawą zajęła się prokuratura.
Policja otrzymała zgłoszenie w okolicach godziny 1:00 dzisiejszej nocy. Wszystko wydarzyło się w domu rodzinnym nastolatki.
Nie żyje nastolatka. Zginęła od porażenia prądem
Ta sytuacja może być przestrogą dla wielu ludzi. 17-latka z Lęborka zginęła po porażeniu prądem. W momencie gdy brała kąpiel do wody wpadł jej ładowany telefon komórkowy. Właśnie to miało przyczynić się do tak tragicznego przebiegu zdarzeń.
– Przyczyną śmierci młodej dziewczyny było najprawdopodobniej porażenie prądem. Do wanny, w której się kąpała wpadł ładowany telefon komórkowy – powiedziała w rozmowie z Polsat News asp. Marta Szalkowska, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.
Policjantka poinformowała, że ciało zmarłej dziewczyny zostanie poddane sekcji. Ostateczną wersję zdarzeń ma ustalić śledztwo przeprowadzane przez prokuraturę i organy śledcze, zajmujące się sprawą.
Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:
To już kolejny dowód na to, że korzystanie z urządzeń elektronicznych podczas kąpieli nie jest najlepszym pomysłem. Każdy kontakt prądu z wodą może zakończyć się tragedią. Podobna sytuacja jakiś czas temu wydarzyła się poza granicami naszego kraju.
Dwa lata temu 14-letnia Rosjanka zginęła podczas korzystania z ładującego się telefonu w trakcie kąpieli. Podobnie, jak 17-latce z Lęborka smartfon wyślizgnął jej się z rąk i wpadł do wanny, w czego wyniku poniosła śmierć.
W jakich okolicznościach nie korzystać ze smartfona?
Przypadek nastolatki z Lęborka nie jest pierwszym, który wydarzył się na świecie. Warto pamiętać, że smartfon, szczególnie podłączony do prądu w każdym kontakcie z wodą stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia, jednak nie jest to jedyna sytuacja, w której nie powinniśmy z nich korzystać.
Każdy specjalista, lekarz, czy stróż prawa będzie przestrzegać obywateli, że korzystanie ze smartfonów podczas jazdy samochodem jest jednym z najmniej rozsądnych rozwiązań. Doprowadziło to już do niejednego wypadku, często tragicznego w skutkach.
Co więcej, użytkowanie smartfonów w trakcie uprawiania sportów również nie jest odpowiednie. Sportsmeni często używają różnych aplikacji w telefonie do zapisywania efektów, czy kontaktu ze społecznością, jednak bieganie, czy jazda na rowerze ze smartfonem ogranicza skupienie na tym, co się dzieje w naszym otoczeniu.
Artykuły polecane przed redakcję Lelum:
- Norbi strojem na pogrzebie Krawczyka wywołał duże emocje
- Wzruszające pożegnanie Krzysztofa Krawczyka przez Ewę Krawczyk
- Meghan Markle i książę Harry w oryginalny sposób pożegnali księcia Filipa
Źródło: polsatnews.pl, nt.interia.pl