Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie wszyscy zwrócili uwagę, co powiedział na sam koniec. Zdumiewające słowa Jarosława Kaczyńskiego
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 15.10.2023 23:35

Nie wszyscy zwrócili uwagę, co powiedział na sam koniec. Zdumiewające słowa Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński
Zaskakujące słowa Jarosława Kaczyńskiego na samym końcu przemówienia. Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Wstępne wyniki wyborów parlamentarnych 2023, które zostały ogłoszone 15 października po zamknięciu lokali wyborczych, okazały się wielkim zaskoczeniem. Nie tylko ze względu na liczbę mandatów do sejmu, jakie otrzymały poszczególne partie, ale również rekordową frekwencję. Przemówienia liderów Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej zelektryzowały opinię publiczną. Nie wszyscy jednak zwrócili uwagę, co na sam koniec powiedział Jarosław Kaczyński!

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne 2023. Jarosław Kaczyński zaskoczył przemówieniem

Wybory parlamentarne 2023 na zawsze odcisną swoje piętno w historii Polski. Okazuje się, że wzięła w nic udział rekordowa liczba obywateli! Dotychczas to w głosowaniu z 1989 roku wzięło udział najwięcej osób, jednak bieżący rok okazał się w tej kwestii przełomowy. Sporym zaskoczeniem okazały się również wstępne wyniki, które zostały opublikowane tuż po godz. 21. 

W wyborach 2023 z wynikiem 36,8 procent głosów zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Dla partii jest to duże osiągnięcie, jednak zostaje ona pozbawiona bezwzględnej większości, która nadawała jej w sejmie uprzywilejowaną pozycję. Jarosław Kaczyński zareagował na te wieści w zaskakujący sposób! Nikt nie spodziewał się takiego przemówienia. 

Znamy wyniki exit poll. Tego nikt się nie spodziewał

Jarosław Kaczyński celebruje zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości

15 października odbyły się w Polsce wybory do Sejmu i Senatu. Obywatele mogli oddawać głosy na swoich faworytów od godz. 7 do 21 - to właśnie wtedy lokale wyborcze zostały zamknięte, a cisza wyborcza zakończyła się. Umożliwiło to publikację wstępnych wyników wyborów exit poll. Mimo iż Prawu i Sprawiedliwości nie udało się zdobyć w sejmie bezwzględnej większości, Jarosław Kaczyński zdawał się nie przejmować aż tak tym faktem. Lider partii w swoim przemówieniu skupił się na najmocniejszych stronach sukcesu, czyli ilości procentów osób, które oddały na nich swój głos.

To jest naprawdę wielki sukces naszej formacji i naszego projektu dla Polski. Ale oczywiście przed nami jeszcze stoi pytanie o to, czy ten sukces będzie można zmienić w kolejna kadencję naszej władzy. Tego jeszcze w tej chwili nie wiemy, ale musimy mieć nadzieję, że niezależne od tego, czy będziemy przy władzy, czy w opozycji, to ten projekt będziemy na różne sposoby realizować i nie pozwolimy na to, by Polskę zdradzono! (…) Ale oczywiście uczynimy także wszystko, co jest możliwe, by mimo wszystko nasz program był dalej realizowany – powiedział Jarosław Kaczyński. 

Na jego słowa w zaskakujący sposób zareagował Mateusz Morawiecki. 

Projekt bez nazwy - 2023-10-15T230448.024.png
Zaskakujące słowa Jarosława Kaczyńskiego na samym końcu przemówienia. Fot. Fotokibit/East News

Jarosław Kaczyński zakończył swoje przemówienie w nietypowy sposób

Po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów 2023 Jarosław Kaczyński wygłosił długie i płomienne przemówienie. Członkowie oraz sympatycy partii zareagowali oni na nie z wielkim entuzjazmem. Wspólnie celebrowali zwycięstwo, które jest 4 w historii Prawa i Sprawiedliwości, z czego 3 z rzędu. 

Nie wszyscy jednak zwrócili uwagę na słowa prezesa, który zakończył swoje przemówienie w tajemniczy sposób:

Czekajmy teraz na dalszy rozwój wydarzeń. Mogą być ciekawe wydarzenia – powiedział Jarosław Kaczyński.

Projekt bez nazwy - 2023-10-15T230514.699.png
Zaskakujące słowa Jarosława Kaczyńskiego na samym końcu przemówienia. Fot. WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania