Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie uwierzysz, z kim uczył się w podstawówce Rafał Trzaskowski. Fani w szoku
Julia Bogucka
Julia Bogucka 09.02.2024 18:46

Nie uwierzysz, z kim uczył się w podstawówce Rafał Trzaskowski. Fani w szoku

Rafał Trzaskowski
Wojciech Olkusnik/East News, Instagram @trzaskowskirafal

Kariera polityczna Rafała Trzaskowskiego od lat wzbudza wiele emocji. Mężczyzna urodził się w artystycznej rodzinie i ma bogate doświadczenie edukacyjne. Okazuje się, że na swojej ścieżce, jeszcze jako dziecko, dzielił ławkę z pewnym znanym mężczyzną. Spodziewalibyście się takiej sytuacji? 

Rafał Trzaskowski i jego bogata kariera polityczna

Obecny prezydent Warszawy udziela się w polityce w zasadzie od 2004 roku. To wtedy został doradcą delegacji Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim. W 2009 roku sam został eurodeputowanym VII kadencji, a rok później uczestniczył w kampanii samorządowej Hanny Gronkiewicz-Waltz jako szef sztabu. Od 2013 roku pełnił funkcję ministra administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska.

EN_01598254_0102.jpg
Źródło: Wojciech Olkusnik/East News

2018 przyniósł mu zwycięstwo w wyborach samorządowych i objął wówczas urząd Prezydenta Warszawy. Był wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Jedną ze wzbudzających duże emocje decyzji podjętych przez Rafała Trzaskowskiego było podpisanie “Deklaracji LGBT+” przygotowanej przez stowarzyszenie “Miłość nie wyklucza”. Wziął udział w wyborach prezydenckich w 2020 roku, gdzie przegrał w II turze z Andrzejem Dudą znikomą liczbą głosów. 

Donald Tusk i Rafał Trzaskowski skomentowali to, co wydarzyło się na Marszu. Nie patyczkowali się Rafał Trzaskowski i Maciej Stuhr apelują o pomoc dla migrantów na granicy

Rafał Trzaskowski - losy rodzinne

Polityk urodził się w 1972 roku w Warszawie i jest synem pianisty i kompozytora Andrzeja Trzaskowskiego. Jako ośmiolatek zagrał w serialu “Nasze podwórko” i omal nie pojawił się na planie słynnej “Akademii Pana Kleksa”. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim i udało mu się nawet zdobyć tytuł doktora. Uczył się również między innymi w Paryżu, Stanach Zjednoczonych i Australii.

W 2002 roku poślubił Małgorzatę, z którą doczekał się dwójki dzieci. Para poznała się w Natolinie, a jak twierdzi Pani Trzaskowska, była to miłość od pierwszego wejrzenia.

"Może zabrzmi to banalnie, ale to była miłość od pierwszego wejrzenia. Oglądałam zdjęcia mojego brata ze studiów i na jednym z nich zobaczyłam chłopaka, który mnie zaciekawił. Później przyjechałam do brata na zakończenie roku kolegium europejskiego. Zobaczyłam z daleka Rafała i w mojej głowie pojawiła się myśl: "To będzie mój mąż". Sama się wtedy śmiałam z tego dziwnego przeczucia"

- zdradziła w rozmowie z “Vogue Polska” Małgorzata Trzaskowska.

Pierwsza na świat przyszła córka Aleksandra, pięć lat później przywitali w rodzinie Stanisława

EN_01434638_0033.jpg
Źródło: Piotr Molecki/East News

ZOBACZ TEŻ: Rafał Trzaskowski nie jest w najlepszej formie. Nawiązał do choroby

Tak spędził podstawówkę Rafał Trzaskowski

Jakiś czas temu prezydent Warszawy pochwalił się w swoich mediach społecznościowych intrygującą fotografią. Przypomina ona dawne czasy, kiedy Rafał Trzaskowski był jeszcze uczniem w wieku szkolnym. Na zdjęciu widzimy kilkanaścioro uśmiechniętych dzieci u boku nauczycielki. W jednym z rzędów możemy zobaczyć przyszłego polityka, ale jak się okazuje, odnajdziemy tam również inną znaną twarz.

“Znajdź w tej klasie Żebrowskiego i Trzaskowskiego”

- głosi opis zdjęcia na profilu prezydenta Warszawy.

Tak, Rafał Trzaskowski i Michał Żebrowski dzielili niegdyś szkolną ławkę. Przyjacielska relacja między mężczyznami trwa, o czym świadczy fakt, że aktor już przy okazji wyborów w 2009 roku aktywnie popierał kandydaturę polityka, a w ubiegłym roku pojawił się również na Campusie Polska. 

Jaki świat jest mały, prawda?