Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Wielka wtopa w "Milionerach". To przeszło do historii
Jędrzej  Cięciel
Jędrzej Cięciel 24.04.2024 13:06

Wielka wtopa w "Milionerach". To przeszło do historii

Hubert Urbański
Fot. KAPIF

Milionerzy są emitowani od 1999 roku, a co za tym idzie, w historii programu zdarzały się już wpadki i niedociągnięcia ze strony produkcji oraz prowadzącego, którym jest ikoniczny Hubert Urbański. Tym razem stało się jednak coś wyjątkowego.

"Milionerzy" z błędnymi odpowiedziami

Chodziło o pytanie za 40 tysięcy złotych, a więc uczestniczka znajdowała się już na dosyć zaawansowanym etapie rywalizacji. To zwykle próg 40 tys. jest tak naprawdę początkiem najmocniejszego fragmentu rywalizacji i poziomem, na którym odpada lub rezygnuje najwięcej osób. Tym razem przejście tego etapu okazało się… niemożliwe.

KAPIF_oryginal_K814427F (1).jpg
Fot. KAPIF, Hubert Urbański
Milionerzy przed 30. Oto najmłodsze i najbogatsze osoby, które nie ukończyły 30. roku życia Milionerzy TVN: Zwyciężczyni przeznaczyła pieniądze na cele charytatywne. Wielkie serce

Produkcja "Milionerów" zrobiła kardynalny błąd

Okazało się, że żadna z odpowiedzi A,B,C ani D nie była poprawna. Pytanie brzmiało:

Trzydziestego pierwszego dnia którego miesiąca 1859 r. po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na londyńskiej wieży Big Ben?

Otóż jest to pytanie, które zawiera w sobie błąd. Otóż dzwon w londyńskiej wieży zadzwonił po raz pierwszy 11 lipca 1859, a nie o dacie wskazanej w pytaniu.

KAPIF_oryginal_K844866F (3).jpg
Fot. KAPIF, Hubert Urbański

"Milionerzy" wzięli infromację z Wikipedii?

Najprawdopodobniej błąd wynikał z innego błędu, który został popełniony przez redaktorów Wikipedii, którzy do niedawna podawali taką informację na swojej stronie. Otóż 31 maja 1859 ruszył zegar na wieży Big Ben, ale nie wydał z siebie ani najcichszego dźwięku wspomniany dzwon. On zaczął funkcjonowanie dopiero 11 lipca.

Rzeczony odcinek został wyemitowany w 2021 roku.