Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie dożyła 44. urodzin. Kożuchowska rzuciła się na pomoc dzieciom Kotlarskiej
Martyna Pałka
Martyna Pałka 03.05.2024 08:18

Nie dożyła 44. urodzin. Kożuchowska rzuciła się na pomoc dzieciom Kotlarskiej

Agnieszka Kotlarska Małgorzata Kożuchowska
fot. KAPIF

Agnieszka Kotlarska była jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Od niespodziewanej śmierci gwiazdy minęło już prawie dziesięć lat. Artystka odeszła tydzień przed swoimi 44. urodzinami. Pomimo ciężkiej choroby do końca nie zwalniała tempa i zadziwiała innych.

Kim była Agnieszka Kotlarska?

Agnieszka Kotlarska przez lata uznawana była za jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Swoją przygodę z zawodem rozpoczęła już w 1994 roku, gdy ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. To właśnie w czasie studiów miała okazję poznać swoje późniejsze przyjaciółki — Agatę Kuleszę i Małgorzatę Kożuchowską. 

Na jej koncie był udział w takich kultowych produkcjach, jak “Klan”, “Samo życie”, “Szpilki na Giewoncie”, “Plebania”, “BrzydUla", czy “Na dobre i na złe”. Aktorka jest również doskonale znana fanom kina, między innymi poprzez jej rolę w filmie “U Pana Boga za miedzą”. Po raz ostatni na ekranie mieliśmy okazję zobaczyć ją w filmie “Chcę żyć”.

Chylińska zadrwiła z Prokopa. Gdy wyszedł z programu wypaliła Piękno Anny Seniuk omal nie doprowadziło do tragedii. “Chciałabym o tym zapomnieć”

Agnieszka Kotlarska zmarła tydzień przed swoimi 44. urodzinami

Utalentowana aktorka znana była nie tylko ze swojego zamiłowania do pracy, ale również chęci pomocy innymi. Agnieszka Kotlarska prowadziła zajęcia teatralne dla najmłodszych, a także żywo angażowała się w działalność charytatywną Fundacji imienia Darii Trafankowskiej. Organizacja zajmuje się pomocą ciężko chorym artystom.

Niespodziewanie aktorka usłyszała wstrząsającą diagnozę, która wywróciła jej życie do góry nogami. Kotlarska zachorowała na nowotwór, a o swoim stanie zdrowia opowiedziała jedynie najbliższym. Do końca nie zwalniała tempa i realizowała się zawodowo.

Agnieszka była aniołem dobroci. Pomagała innym, podnosiła na duchu, nawet gdy była już ciężko chora. Sama nigdy się nie skarżyła. Nie chciała obarczać nikogo swoimi problemami - przyznała członkini zarządu fundacji Katarzyna Traczyńska.

ZOBACZ TEŻ: Wyprowadził się po 14 latach. Tak wyglądał koniec Gąsowskiego i Śleszyńskiej.

Małgorzata Kożuchowska zaopiekowała się dziećmi Agnieszki Kotlarskiej

Aktorka nie ukrywała, że gdy tylko usłyszała swoją diagnozę, od razu pomyślała o swoich dzieciach. Gwiazda samotnie wychowywała dwójkę pociech i bardzo obawiała się o ich późniejszy los. Całe szczęście w tej kwestii mogła polegać na swojej bliskiej przyjaciółce.

Agnieszka Kotlarska zmarła 10 marca 2015 roku — osiem dni przed swoimi 44. urodzinami. Po jej śmierci jej dziećmi zajęła się mama artystki. Sporą pomocą okazała się również Małgorzata Kożuchowska, która zorganizowała nawet specjalną zbiórkę na rzecz pociech aktorki. 

Agnieszka Kotlarska 1.jpg
Małgorzata Kożuchowska zaopiekowała się dziećmi Agnieszki Kotlarskiej, fot. KAPIF
Agnieszka Kotlarska 2.jpg
Małgorzata Kożuchowska zaopiekowała się dziećmi Agnieszki Kotlarskiej, fot. KAPIF