Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Na cmentarzu podczas pogrzebu Andrzeja Precigsa słychać było przeraźliwy dźwięk. Na widok grobu po uroczystości napływają łzy
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 05.09.2023 22:37

Na cmentarzu podczas pogrzebu Andrzeja Precigsa słychać było przeraźliwy dźwięk. Na widok grobu po uroczystości napływają łzy

Andrzej Precigs, kwiaty, grób
Przeraźliwy dźwięk na pogrzebie Andrzeja Precigsa. Fot. AKPA, KAPiF

26 sierpnia cały świat kultury pogrążył się w żałobie. W wieku 74. lat zmarł Andrzej Precigs, wybitny polski aktor znany szerszej publiczności z serialu “M jak Miłość”. Dziś odbył się jego pogrzeb. Okoliczności, które towarzyszyły temu wydarzeniu, chwytają za serce. W pewnym momencie na cmentarzu rozległ się przeraźliwy dźwięk, który słychać było już z daleka.

Okoliczności śmierci Andrzeja Precigsa

W nocy z 26 na 27 sierpnia Tomasz Lerski oraz Związek Artystów Scen Polskich poinformowali o śmierci uwielbianego polskiego aktora, Andrzeja Precigsa. Zaledwie 3 dni wcześniej świętował on swoje 74. urodziny. Rodzina zmarłego do tej pory nie może pogodzić się z jego nagłym odejściem. W żałobie pogrążeni są najbliżsi, ale również cała ekipa serialu “M jak Miłość”, w którym Precigs grał Zbyszka Filarskiego, ojca Kingi Zduńskiej (Katarzyna Cichopek).

Do wiadomości publicznej nie podano, co było przyczyną tak niespodziewanego odejścia artysty. Jednak jakiś czas temu jego serialowa żona, Hanna Mikuć, wyznała, że zmagał on się z przewlekłą chorobą, która była dla niego szczególnie niebezpieczna w trakcie pandemii.

Zrozpaczona żona Precigsa na pogrzebie powiedziała Kasi Cichopek w twarz kilka słów. Zapamięta je do końca życia

Na pogrzebie Andrzeja Precigsa polały się łzy

Pogrzeb Andrzeja Precigsa odbył się 5 września w południe w Kaplicy Halpertów na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim. Przybyła na niego rodzina aktora, przyjaciele, a także mnóstwo osób z branży, z którymi miał on okazję w przeszłości współpracować. Przed uroczystością fotoreporterom udało się uchwycić na zdjęciach m.in. Emilię Krakowską, Marię Maj, Izabellę Olejnik, Hannę Mikuć czy licznie przybyłą jego serialową rodzinę z “M jak miłość”.

Podczas mszy żałobnikom trudno było zachować spokój. Wiele osób nie było w stanie pohamować łez, gdy ksiądz w poruszających słowach uczcił pamięć artysty:

Wspaniały aktor, teatralny i filmowy, jeden z tych, którzy mają ten wspaniały warsztat aktorski, który pozostawia w żałobie dziesiątki tysięcy fanów, wielki społecznik, ale przede wszystkim wspaniały mąż i ojciec – miał wygłosić cytowany przez “Pudelka” duchowny.

Projekt bez nazwy - 2023-09-05T215620.405.png
Przeraźliwy dźwięk na pogrzebie Andrzeja Precigsa. Fot. KAPiF

Poruszające sceny na cmentarzu, gdzie spoczął Andrzej Precigs

Z kaplicy kondukt żałobników udał się na cmentarz, by być świadkiem pochówku Andrzeja Precigsa. Urnę z prochami artysty złożono do grobu, który następnie udekorowano licznymi wieńcami. Miejsce spoczynku aktora tonęło w kwiatach. Wśród nich w oczy rzucały się szarfy, na których zawarto sentencje takie jak: 

  • Drogiemu koledze. 
  • Andrzejowi Producenci i ekipa "M jak miłość. 
  • Kochanemu tacie i dziadkowi Natalia, Johannes, Antonia i Helena.

W pewnym momencie po cmentarzu rozległ się przeraźliwy dźwięk, którym był niemal histeryczny płacz. Super Express donosi, że był on słyszany już z daleka. Biorąc pod uwagę dramatyczne okoliczności, zupełnie nie dziwi, iż takowy się pojawił.

Projekt bez nazwy - 2023-09-05T210501.205.png
Przeraźliwy dźwięk na pogrzebie Andrzeja Precigsa. Fot. AKPA
Projekt bez nazwy - 2023-09-05T210533.239.png
Przeraźliwy dźwięk na pogrzebie Andrzeja Precigsa. Fot. AKPA

źródło: se.pl

Powiązane
Chłopaki nie płaczą
Znasz “Chłopaki nie płaczą” na pamięć? To kto to powiedział? Nawet najwięksi fani będą mieli problemy