Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mrożące doniesienia ws. tragedii w Krakowie. Media mówią o promilach we krwi ofiar. Liczby odbierają mowę
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 20.07.2023 20:43

Mrożące doniesienia ws. tragedii w Krakowie. Media mówią o promilach we krwi ofiar. Liczby odbierają mowę

Mrożące doniesienia ws. tragedii w Krakowie
Mrożące doniesienia ws. tragedii w Krakowie, fot. YouTube/Miasto Kraków

Nie milkną echa wypadku samochodowego, który miał miejsce w nocy z 14 na 15 lipca w centrum Krakowa. Po utracie panowania nad samochodem i dachowaniu na Bulwar Czerwieński, żaden z pasażerów nie wyszedł z samochodu. Wezwano służby, ale niestety żaden z mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat nie przeżył. 

Trwa dochodzenie w sprawie tragedii w Krakowie

Tragedia w Krakowie jest badana przez prokuraturę. Na podstawie nagrań uchwyconych przez miejski monitoring i zeznań świadków ustalono, że prowadzący samochód w chwili wypadku Patryk, syn Sylwii Peretti znanej między innymi z programu „Królowe życia”, przekroczył dozwoloną prędkość co najmniej trzy razy. W miejscu wypadku obowiązywało ograniczenie do 40 km/h z powodu robót drogowych na odcinku.

Pasażerom pojazdu pobrano także krew do badań toksykologicznych, które miały określić czy w chwili wypadku byli pod wpływem alkoholu.

Ujawniono szczegóły pogrzebu syna Sylwii Peretti. Nie będzie taki, jak wszystkie. Sylwia ma jedną prośbę

Nowe informacje w sprawie tragedii w Krakowie

Jak donosi portal „Fakt”, powołując się na domniemany protokół badań, u trzech z mężczyzn wykryto alkohol we krwi. Jak informuje „Fakt” prowadzący pojazd miał mieć we krwi 2,3 promila, natomiast w moczu 2,6 promila. 

Jak podaje portal, alkohol miał być wykryty także u dwójki pasażerów pojazdu – kuzynów, który feralnego dnia wybrali się razem na kręgle. W ich krwi miało się znajdować 1,3 i 1,4 promila alkoholu. W protokole ma brakować informacji na temat czwartego z pasażerów. 

Powyższe informację na chwilę obecną nie zostały potwierdzone przez policję.

Prokuratura bada sprawę tragedii w Krakowie

Krakowska prokuratura bada sprawę i to do niej będzie należało ustalenie, czy stan trzeźwości kierowcy miał wpływ na przebieg wypadku. Jak ujawniono przekroczenie prędkości nie było jedynym popełnionym przez niego wykroczeniem – miał także przejechać na czerwonym świetle.

Policja nadal poszukuje mężczyzny, który chwile przed wypadkiem próbował przejść przez skrzyżowanie w nieprzeznaczonym do tego miejscu. 

Źródło: Fakt

Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny