Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Miesięczny Victorek cierpiał przez rodziców. Teraz jego matka wyznała, jakie ma życzenie ws. wyroku. Szok
Michał Fitz
Michał Fitz 22.07.2023 10:24

Miesięczny Victorek cierpiał przez rodziców. Teraz jego matka wyznała, jakie ma życzenie ws. wyroku. Szok

Victorek
fot. CanvaPro; zdjęcie poglądowe; Wyrok dla rodziców Victorka

Jakiś czas temu Mariusz Sz. i jego żona Aleksandra usłyszeli wyroki sądu za znęcanie się i zabójstwo własnego dziecka, raptem miesięcznego Victorka, który tak naprawdę już po urodzeniu trafił do piekła na ziemi. Matka będzie walczyła o niższy wymiar kary. Twierdzi, że sąd nie wziął pod uwagę ważnej kwestii.

Miesięczny Victorek został skatowany

Mariusz Sz. od urodzenia znęcał się nad swoim dzieckiem. To miało wiele ran i kontuzji. Jak się później udało ustalić, mężczyzna bił je, ściskał, a nawet rzucał nim. Pewnego dnia uderzył je tępym narzędziem w głowę. Choć jego matka wezwała pomoc, dziecko po krótkim pobycie w szpitalu zmarło. Uraz głowy był zbyt poważny.

Na domiar złego w toku śledztwa wykazano, że ojciec z piekła rodem znęcał się także nad swoim drugim dzieckiem, córeczką Victorią. Ta na całe szczęście nie została jednak skatowana na śmierć.

Sylwia Peretti trzymała TO w dłoniach podczas pogrzebu, musiało wiele znaczyć dla jej syna. Szok i rozpacz

Wyrok dla zabójcy Victorka

Przed Mariuszem Sz. postawiono zarzuty zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Dowody były jednoznaczne, dlatego mężczyzna dostał dożywocie. Sąd ukarał też matkę, która zdaniem wymiaru sprawiedliwości pomagała przy tych procederach.

Kobieta najpierw dostała 5 lat, ale po późniejszej apelacji ten wyrok wydłużono o kolejne 4 lata. Oskarżona i jej adwokat nie zgadzają się z tym i zamierzają wnioskować o kasację wyroku. Mają bowiem konkretną linię obrony, która wcześniej nie była brana pod uwagę przez sąd.

Matka Victorka też była ofiarą?

Zdaniem obrońcy Aleksandry Sz. wymiar sprawiedliwości w ogóle nie pochylił się nad wątkiem dotyczącym tego, że skazany za zabójstwo mężczyzna znęcał się również nad nią. Kobieta także miała być ofiarą jego przemocy, dlatego nie była w stanie odpowiednio reagować na jego zachowanie względem dzieci.

Przekonamy się, czy Sąd najwyższy, do którego trafił wniosek o kasację, weźmie pod uwagę ten czynnik. Wydaje się jednak, że szanse na zmianę wyroku są niewielkie.

Źródło: Super Express

Tagi: wyrok