Lifestyle.Lelum.pl > Programy > "Masterchef Nastolatki": Uczestniczka wylądowała w szpitalu
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 16.04.2024 13:20

"Masterchef Nastolatki": Uczestniczka wylądowała w szpitalu

Martyna
Fot. youtube.com/tvnpl; instagram.com/martyna.w.quchni

W 1. edycji programu “MasterChef Nastolatki” wzięło udział mnóstwo wyjątkowych młodych ludzi, którzy posiadają ogromną pasję do gotowania. Spośród nich już na samym początku wyróżniła się 16-letnia Martyna Wzorek, która podbiła serca widzów. Niestety jej temat właśnie gruchnęły łamiące wieści. Okazało się, że dziewczyna, która od dziecka zmaga się z poważną chorobą, trafiła do szpitala w związku z pogarszającym się stanem zdrowia. Mama Martyny drży o jej życie, poprosiła o wsparcie i modlitwę.

"Masterchef Nastolatki": Uczestniczka zmaga się z chorobą, trafiła do szpitala

Martyna Wzorek wystąpiła w 1. edycji programu "MasterChef Nastolatki". Choć zarówno publiczność, jak i jury, było pod wrażeniem jej umiejętności kulinarnych, dziewczyna odpadła w 5. odcinku programu. Kulisy tego wydarzenia są o wiele bardziej poważne, niż mogłoby się wydawać. Okazuje się, że od dziecka choruje ona na mukowiscydozę, która postępuje. Mama Martyny ujawniła, że jej córka została późno zdiagnozowana, dlatego dolegliwości związane z chorobą mocno odznaczyły się na jej zdrowiu. 

Na Instagramie telewizji TVN, na której jest emitowany program “MasterChef Nastolatki”, ukazał się poruszający post, który zachęca widzów do udziału w zbiórce na rzecz Martyny. Stacja postanowiła wesprzeć dziewczynę oraz jej mamę, która nie ukrywa, że bardzo martwi się o jej zdrowie. 

Nie żyje finalistka "MasterChefa"! Miała zaledwie 35 lat Wbiegł przed kamerę i klęknął. Gwiazda MasterChefa przyjęła oświadczyny na oczach całej Polski!

Jaki jest stan uczestniczki "Masterchef Nastolatki"?

Sytuacja zdrowotna uczestniczki “MasterChef Nastolatki” w ostatnim czasie pogorszyła się. Martyna od dziecka zmaga się z mukowiscydozą, która coraz bardziej daje się jej we znaki. Choroba wpłynęła na organizm dziewczyny do tego stopnia, że trafiła ona do szpitala. Kilkanaście godzin temu sama zainteresowana dodała post na relację, w którym wyjaśniła, że czeka ją zabieg.

Właśnie czekam na bloku operacyjnym na zabieg. Będę mieć zakładany cewnik Broviaca — dożywianie pozajelitowe. Trzymajcie kciuki - poprosiła nastolatka.

Jak poważny jest jej stan zdrowia? O szczegółach poinformowała jej mama w opisie zbiórki na portalu “pomagam.pl”.

Projekt bez nazwy (10).png
Fot. Instagram.com/martyna.w.quchni

ZOBACZ TEŻ: Finalista "MasterChefa" pobity, był nieprzytomny z potwornymi obrażeniami. Wiadomo, co teraz się z nim dzieje

Mama uczestniczki "Masterchef Nastolatki" prosi o modlitwę

Martyna Wzorek, która wzięła udział w programie “MasterChef Nastolatki”, została zdiagnozowana na mukowiscydozę dopiero w wieku 9 lat. Okazało się, że przez ten czas choroba spustoszyła organizm dziewczyny.

Zmiany w płucach, ciągła zbyt niska waga w porównaniu do rówieśników, niższy wzrost, postępująca marskość wątroby, zdiagnozowana cukrzyca CFRD po dwóch latach od diagnozy mukowiscydozy odbierały po kolei chęć życia, znajomych, coraz częściej sięgały po młody organizm, podcinały skrzydła, każąc leżeć samotnie w szpitalnej sali z mnóstwem wenflonów i kolejnymi ograniczeniami – pisze mama Martyny w opisie zbiórki na leczenie dziewczyny.

Choroba cały czas postępuje. Okazuje się, że uczestniczka kulinarnego show ma niewydolną wątrobę i od 2022 czeka na przeszczep. Do tego doszła jeszcze osteoporoza, a także zmiana żywienia na pozajelitowe. Wszystkie te dolegliwości generują ogromne koszty, dlatego rodzina Martyny zdecydowała się poprosić o pomoc.

Dochodzące ciągle przypadłości to kolejna rozpacz i łzy połykane po cichu w nadziei, że lada dzień zaświeci dla niej słońce i nareszcie choć trochę poczuje, czym tak naprawdę jest życie, bez ciągłego bólu i strachu. Proszę Was wszystkich o wsparcie i modlitwy – zaapelowała mama Martyny w opisie zbiórki.

Życzymy Martynie jak najszybszego powrotu do zdrowia.