Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Nie żyje finalistka "MasterChefa"! Miała zaledwie 35 lat
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 03.04.2024 21:42

Nie żyje finalistka "MasterChefa"! Miała zaledwie 35 lat

Świeczka,  Denisa Zajicova
Fot. Instagram foodtherapybydenisa / Canva

Denise Zajícová była finalistką “MasterChefa”. Kobieta przegrała walkę z podstępną chorobą. Zmarła w wieku zaledwie 35 lat. Mąż pożegnał ją w poruszających słowach.

Denise Zajícová była gwiazdą "MasterChefa"

Denise Zajícová zdobyła rozpoznawalność dzięki udziałowi w “MasterChefie”. W 2019 doszła do finału trzeciej serii czeskiej wersji show. Program okazał się dla niej trampoliną do sławy, którą wykorzystała, aby zbudować popularność swojego bloga kulinarnego.

Szczęściem nie cieszyła się długo. Od 2014 roku zmagała się z poważną chorobą, która po latach ponownie postanowiła dać o sobie znać. Lekarze zdiagnozowali u niej guza mózgu. O wszystkim dowiedziała się przed swoim ślubem. Za pierwszym razem wygrała walkę z tym podstępnym schorzeniem. Ono po latach jednak zaatakowało znowu… Teraz we wzruszających słowach pożegnał ją mąż.

5 lat temu wygrała „MasterChef Junior”. Dziś nie można jej poznać, to piękna nastolatka Afera w programie MasterChef. Podczas jednej z konkurencji zasłabł kucharz, został usunięty z programu

Denise Zajícová zmarła w wieku 35 lat

Gwiazda czeskiego “MasterChefa” odeszła w wieku zaledwie 35 lat. Rodzina pożegnała ją tuż po Wielkanocy. Jej załamany mąż zabrał głos w sieci. Roman Zajíc opublikował oświadczenie, w którym, jak cytuje radiozet.pl, napisał:

Te słowa nie przychodzą mi lekko, ale nasza Deniska przegrała dziś walkę z poważną chorobą. Walczyła dzielnie do samego końca. Nasz ból jest wielki, ale szczerze wierzymy, że teraz jest już lepiej.

Następnie podziękował za wsparcie najbliższym, przyjaciołom i fanom: 

Nie znam nikogo, kto miałby wokół siebie tylu prawdziwych i aktywnych przyjaciół, co ona. Przez cały czas byliśmy niesamowicie poruszeni tą troską. To dało całej naszej rodzinie siłę na walkę przez każdy kolejny dzień. (...) Dziękuję wszystkim, którzy starali się, aby ostatnie miesiące i dni były dla Denise przyjemne i łatwe.

Denise Zajícová długo zmagała się z chorobą

Denise Zajícová dowiedziała się o guzie mózgu w 2014 roku. Postanowiła wówczas zawalczyć o swoje zdrowie. Udało jej się pokonać chorobę. W 2019 roku wzięła udział w czeskiej wersji programu “MasterChef”, gdzie doszła do ścisłego finału.

Niestety, choroba ponownie postanowiła przypomnieć kilka lat później. Pomimo operacji, które przeszła i licznych zbiórek organizowanych na jej leczenie, nie udało się jej uratować. Zmarła 2 kwietnia 2024 roku w wieku zaledwie 35 lat.