Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Żałoba u Aleksandra i Jolanty Kwaśniewski. Kondolencje spływają z całej Polski
Redakcja Lelum.pl
Redakcja Lelum.pl 17.12.2020 09:03

Żałoba u Aleksandra i Jolanty Kwaśniewski. Kondolencje spływają z całej Polski

Kwaśniewscy
fot. eastnews.pl/Jan Bielecki

Kwaśniewscy przeżywają bardzo ciężkie chwile. Były prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział w jednym z wywiadów, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia mają w planach spędzić w górach w Szwajcarii. Nie jest to spowodowane koniecznością wypoczynku. Właśnie tam zamieszkuje siostra Aleksandra, która w tym roku straciła męża.

Kwaśniewscy mają spędzić Boże Narodzenie w gronie siostry byłego prezydenta, która z uwagi na brak możliwości przylotu do Polski przywita byłą parę prezydencką u siebie w domu. Aleksander i Jolanta chcą, by spędziła te święta w gronie rodzinnym. Niestety ma zabraknąć ich córki Aleksandry z mężem oraz młodszych ludzi.

Kwaśniewscy spędzą święta w Szwajacarii

Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski był gościem w programie Newsroom na łamach Wirtualnej Polski. Podczas rozmowy padło kilka pytań dotyczących tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się, że Kwaśniewscy spędzą je poza granicami kraju, a konkretnie w Szwajcarii, gdzie mieszka siostra byłego prezydenta, która w tym roku straciła męża.

Tam jest moja siostra, w tym roku zmarł jej mąż. Święta spędzimy w gronie: żona, moja siostra, ja, czyli we troje, jako reprezentanci tego samego pokolenia. Nie będzie mojej córki, zięcia, młodszych ludzi – powiedział Aleksander Kwaśniewski.

Rodzina Kwaśniewskich co roku spędza święta w dużym gronie rodzinnym, jednak tym razem będzie inaczej. Z uwagi na ograniczone możliwości przemieszczania się, przez pandemię koronawirusa były prezydent wraz z małżonką postanowili odwiedzić siostrę Aleksandra w jej domu w Szwajcarii.

Na plany Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich wpłynęła nie tylko śmierć męża siostry byłej głowy państwa, ale także przepisy dotyczące ograniczonej ilości osób podczas wieczerzy wigilijnej, które na podstawie pandemii koronawirusa zostały zdecydowanie zaostrzone.

Obostrzenia w wigilię w Polsce

Z uwagi na w dalszym ciągu szalejącą na świecie pandemię koronawirusa, koniecznym stało się wprowadzenie obowiązkowych dodatkowych restrykcji w wigilię i Święta. 28 listopada w życie weszło rozporządzenie Rady Ministrów, które wprowadziło nowe zasady.

Najważniejszą z restrykcji, jest oczywiście limit gości, których możemy zaprosić do wigilijnego stołu. Dodatkowo zakaz organizowania imprez, spotkań i zebrań z wyłączeniem m.in. imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania, lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie.

Warto podkreślić, że do limitu 5 osób nie wlicza się osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą.

Ściślej ujmując, rodzina, która liczy sześć osób, będzie mogła zaprosić do wigilijnego stołu jeszcze pięć innych osób, które na co dzień z nimi nie mieszkają. Ludzie zamieszkujący we dwójkę, mają prawo zaprosić do swojego domu np. rodziców.

Zobacz zdjęcia:

aleksander kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski przekazał, że w tym roku zmarł mąż jego siostry.

Wobec tego była para prezydencka wybierze się na święta do Szwajcarii, gdzie zamieszkuje siostra Aleksandra.

Aleksandra Kwaśniewska

Niestety na świętach zabraknie córki byłej pary prezydenckiej Aleksandry i jej męża Kuby Badacha.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: