Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > „Kucharz Putina” NIE żyje! Wszyscy zastanawiają się, co ukrywa i kim jest żona Jewgienija Prigożyna?
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 24.08.2023 08:18

„Kucharz Putina” NIE żyje! Wszyscy zastanawiają się, co ukrywa i kim jest żona Jewgienija Prigożyna?

Żona Jewgienija Prigożyna jest otoczona aurą tajemnicy
Żona Jewgienija Prigożyna jest otoczona aurą tajemnicy, fot. AFP PHOTO / TELEGRAM @ razgruzka_vagnera, Twitter/@LvivJournal

Media obiegła informacja o katastrofie samolotu, na pokładzie którego miał znajdować się Jewgienij Prigożyn. W wypadku poza twórcą Grupy Wagnera miał zginąć Dmitrij Utkin, czyli jego prawa ręka, i osiem innych osób. Zgodnie z pierwszymi hipotezami maszyna miała zostać zestrzelona przez rosyjską obroną przeciwlotniczą.

Jewgienij Prigożyn zostawił po sobie żonę i dzieci

Informacja o śmierci Jewgienija Prigożyna została potwierdzona przez „The Moscow Times”, jak cytuje go portal „Onet”. Mężczyzna był opisywany jako jeden z najbliższych współpracowników Putina. Przed laty prowadził firmę cateringową, która często obsługiwała przywódcę Rosji, skąd wziął się jego przydomek „kucharz Putina”. Jakiś czas temu głośno było o jego planach przejęcia Moskwy, co ostatecznie się nie powiodło. Twórca Grupy Wagnera zostawił po sobie córkę Polinę, syna Pawła i żonę Liubow.

Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych potwierdziło, że prywatny samolot Embraer Legacy rozbił się w pobliżu wioski Kużenkino. Wykonał lot z Moskwy do Petersburga. Na pokładzie znajdowało się 10 osób, w tym trzech członków załogi. Według wstępnych informacji wszyscy zginęli. Ratownicy prowadzą akcje poszukiwawcze.

Skandal w Sopocie. Agnieszka Chylińska zrugała na wizji TVN dziennikarza, zbladł gdy usłyszał jej słowa

Kim jest żona Jewgienija Prigożyna?

Liubow Prigożyn nie jest tylko ozdobą u boku męża. To jedna z najwierniejszych zwolenniczek Grupy Wagnera, a także prężnie działająca bizneswoman. Żona Jewgienija Prigożyna prowadzi centrum odnowy biologicznej zlokalizowane w rejonie Leningradu jak również popularny hotel butikowy Crystal Spa and Residence. Jak powiedziała portalowi „naTemat” Krystyna Kurczab-Redlich, autorka książki o Putinie:

Z wykształcenia jest chemikiem farmaceutą. Była i prawdopodobnie nadal jest właścicielką przedsiębiorstwa Agat, które jest córką Concord Managment. Jego właścicielem był właśnie Prigożyn. W latach 90. dostarczali jedzenie do ważnych osobistości. Po drugie, była właścicielką agencji PR, którą potem przejął jej syn. Prowadzi bardzo ekskluzywny salon SPA. Teraz prowadzi tam remont i buduje drugie piętro. Wynajmuje też apartamenty. Jest właścicielką ogromnego sklepu, który w Polsce nazwalibyśmy delikatesami. Założyli ten sklep w centrum Petersburga.

Żona Jewgienija Prigożyna jest otoczona aurą tajemnicy

Poza jej biznesami w sieci ciężko znaleźć jakieś inne informacje na temat żony Jewgienija Prigożyna. Wiadomo jednak, że parę dzieli 9 lat różnicy. Poznali się na uczelni, gdzie studiowali farmację – Prigożyn z 10-letnim opóźnieniem przez pobyt w kolonii karnej. Dość szybko doczekali się pierwszego dziecka, a później przez lata budowali swoją potęgę – on nieco bardziej na afiszu, a ona w jego cieniu rozwijała ich imperium, które dziś daje im miliony rubli. Kobieta zdecydowanie trzyma się w cieniu swojego męża, ale jak wyjaśnia Krystyna Kurczab-Redlich, ma ku temu ważny powód. 

W Rosji jest nie do przyjęcia, żeby żona wygłaszała jakiekolwiek poglądy polityczne. Żona Michaiła Gorbaczowa była kompletnym wyjątkiem i do tego bardzo potępionym.

Źródło: naTemat, OKO.press, Onet

Tagi: Rosja
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania