Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Krzysztof Zanussi trafił na stół operacyjny. 84-latek miał wypadek
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 20.04.2024 20:12

Krzysztof Zanussi trafił na stół operacyjny. 84-latek miał wypadek

Krzysztof Zanussi
Fot. KAPiF

Krzysztof Zanussi uległ poważnemu wypadkowi. Informację o zdarzeniu przekazano na festiwalu, którego miał być gościem. Na miejsce nie dotarł. Musiał przejść pilną operację 

Krzysztof Zanussi przeszedł pilną operację

Krzysztof Zanussi to jeden z najbardziej znanych polskich scenarzystów, reżyserów i producentów filmowych. Miał być gościem tegorocznej edycji festiwalu Script Fiesta w Warszawie. 84-latek nie dotarł jednak na wydarzenie. 

Zanussi uległ wypadkowi, który miał spowodować krwiaka. Jak podają media, musiał przejść pilną operację. 

Janachowska wprowadziła się do męża-milionera po kilku randkach Randka w ciemno: Aż podskoczyli z radości, gdy zobaczyli wygraną

Krzysztof Zanussi jest już po zabiegu

Zanussi przeszedł pilną operację. Jak się okazało, miał poważny wypadek.

84-letni filmowiec uderzył się w głowę tak niefortunnie, że natychmiast musiał trafić do szpitala. Niezwłocznie przeprowadzono operację, po której wybudził się w piątek. Nadal przebywa pod opieką lekarzy - podaje źródło Wirtualnej Polski. 

Informację przekazała Irena Strzałkowska - producentka oraz również jedna z prelegentek podczas Script Fiesty.

Spotkanie z Zanussim miało być jednym z najważniejszych punktów festiwalu

Jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu będzie projekcja jedynego hollywoodzkiego filmu Krzysztofa Zanussiego “Morderstwo w Catamout”. Ta amerykańsko-niemiecka produkcja z 1974 roku to jeden z najbardziej zaskakujących filmów w dorobku reżysera, który rzadko korzysta w swojej twórczości ze sztafażu kina gatunkowego  - zapowiadano spotkanie z Zanussim. 

Po pokazie filmu zaplanowane było spotkanie z Krzysztofem Zanussim oraz dyskusja z jego udziałem. Na razie filmowiec dochodzi do siebie w szpitalu.

Krzysztof Zanussi
Krzysztof Zanussi Fot. KAPiF