Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kinga Rusin przekazała smutny komunikat o śmierci Izy. Kobieta była w 22 tygodniu ciąży
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 02.11.2021 19:23

Kinga Rusin przekazała smutny komunikat o śmierci Izy. Kobieta była w 22 tygodniu ciąży

Kinga Rusin
Fot. instagram.com/kingarusin

Kinga Rusin to znana i lubiana dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 534 tysięcy osób. To poprzez media społecznościowe celebrytka komunikuje się z fanami. Tak było i tym razem – kobieta opowiedziała o wstrząsającej, tragicznej sytuacji.

Rusin bardzo często porusza w mediach społecznościowych tematy społeczne i angażuje się w akcje aktywistyczne. Tym razem dziennikarka postanowiła nagłośnić historię śmierci pewnej kobiety, którą zabiło polskie prawo.

Kinga Rusin na Instagramie: „Gdybyście nie byli zwykłymi idiotami i sadystami, którzy cofnęli nas do średniowiecza”

Rusin opublikowała wczoraj post, w którym porusza potworną historię 30-letniej Izy, która 22 września 2021 roku zmarła w szpitalu powiatowym w Pszczynie. O sprawie stało się głośno 30 października, kiedy radczyni prawna, mec. Jolanta Budzowska poinformowała:

– Polskie prawo antyaborcyjne, konformizm lekarzy i lekarek doprowadziły do kolejnej śmierci. Pacjentka w 22 tygodniu ciąży trafiła do szpitala z tzw. bezwodziem. Lekarze czekali na obumarcie płodu. Czekali, aż serce płodu przestanie bić. Pacjentka zmarła na wstrząs septyczny.

Zmarła pozostawiła męża i córkę. Mec. Budzowska nazwała tę sytuację wprost konsekwencją wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 20.10.2020 roku. Teraz cała Polska jest wstrząśnięta losem kobiety, a w wielu miastach organizowane są protesty uliczne.

Kinga Rusin opisała całą sytuację, nie żałując gorzkich słów wobec rządzących:

– Wiele innych umrze, bo wy, religijni fanatycy, wyrachowani pisowscy politycy i członkowie pseudo-trybunału, stworzyliście okrutny system cierpień, który zamienił piękno dawania życia w koszmar.

Kinga Rusin ostro o sprawie śmierci 30-latki z Pszczyny

Dziennikarka zwróciła uwagę, że obecna ustawa aborcyjna zmusza lekarzy do koszmarnego wyboru: ratować życie pacjentki i ryzykować, że zostaną za to wtrąceni do więzienia, czy też poświęcić jej zdrowie.

Rusin, przemawiając do rządzących, przekazała, w jak skandalicznej sytuacji są obecnie polskie kobiety:

– W waszym fanatycznym systemie kobiety nie tylko przeżywają piekło, zmuszane do rodzenia, skazanych i tak na śmierć, zdeformowanych płodów. One, będąc w ciąży, boją się czy w razie jakichkolwiek komplikacji ją przeżyją!

Rusin dodała też, że w obliczu obecnego prawa czuje się bezsilna. Swoją wypowiedź zakończyła mocnymi słowami:

– Więc dziś, w Święto Zmarłych, obyście mieli przed oczami tę kobietę, która miałaby jeszcze przed sobą całe życie, gdybyście nie byli zwykłymi idiotami i sadystami, którzy cofnęli nas do średniowiecza.

Cały post Kingi Rusin tutaj:

Źródło: Instagram – Kinga Rusin, gazetaprawna.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: