Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Katarzyna Dowbor zobaczyła dom i zamarła z przerażeniem na twarzy. "Wy tu mieszkacie z tym dzieciaczkiem!?"
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 27.04.2023 19:59

Katarzyna Dowbor zobaczyła dom i zamarła z przerażeniem na twarzy. "Wy tu mieszkacie z tym dzieciaczkiem!?"

Nasz Nowy Dom Dęblin
fot. kadr z programu „Nasz Nowy Dom”

Program „Nasz Nowy Dom” na przestrzeni 20. sezonów odmienił życia wielu Polaków. W 285. odcinku ekipa remontowa Katarzyny Dowbor odwiedziła Dęblin, gdzie mieszka pan Karol. Choć robi wszystko, co może, od lat nie stać go na wyremontowanie starego domu, który kupił dla siebie i córeczki Nikoli. 

Stan budynku bardzo zaskoczył Katarzynę Dowbor, która nie mogła uwierzyć, że mężczyzna mieszka tam z małą dziewczynką. 

„Nasz Nowy Dom” – 285. odcinek w Dęblinie

Bohaterem najnowszego odcinka programu „Nasz Nowy Dom” jest pan Karol, który marzy o remoncie swojego domu. Aby na niego zarobić równocześnie pracuje i studiuje. Mimo to wciąż nie stać go na doprowadzenie budynku do odpowiedniego stanu dla siebie i córki, którą samotnie wychowuje. 

Pan Karol opowiedział swoją przejmującą historię. Pół roku po ślubie żona powiedziała, że już go nie kocha i odeszła. Mężczyzna został sam z Nikolą, która nie rozumiała, czemu mamy już nie ma. Od tej pory pan Karol robi wszystko, by jego rodzina miała odpowiednie miejsce do mieszkania.  

Nie żyje Barbara Ciruk. Informację o śmierci dziennikarki TVP i byłej posłanki przekazał syn

„Nasz Nowy Dom” – dom pana Karola jest w opłakanym stanie. Katarzyna Dowbor była załamana

Gdy Katarzyna Dowbor weszła do domu pana Karola, zapytała z niedowierzaniem:

Wy tu mieszkacie z tym dzieciaczkiem!?

– Nikosia jeszcze została u dziadków, bo tutaj nie ma warunków, sama pani widzi – wyjaśnił pan Karol.

W 40-metrowym domu domu brakuje wody, kanalizacji, łazienki ani ogrzewania, a stary piec kaflowy jest niewydajny. Także instalacja elektryczna jest w opłakanym stanie. Sytuacji nie poprawia tynk odpadający ze ścian i zapadające się podłogi. Z powodu stanu domu Nikola musi mieszkać u dziadków. Dla pana Karola nie ma tam już miejsca, dlatego musi sypiać w starym budynku z dala od córki. 

„Nasz Nowy Dom” – Katarzyna Dowbor i ekipa remontowa stanęli na wysokości zadania

Także z zewnątrz dom jest w opłakanym stanie – nie jest w całości ocieplony, a od tego dach pokryty jest starą zardzewiałą blachą. To jednak nie zatrzyma ekipy remontowej programu „Nasz Nowy Dom” przed odmienieniem życia pana Karola i siedmioletniej Nikoli. 

Tutaj jest pięknie – można usłyszeć reakcję Nikoli na nowy dom.

Źródło: Facebook

Powiązane
Edyta Górniak
Kto to powiedział: Edyta Górniak czy Violetta Kubasińska? Arcytrudny quiz