Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Kasia Cichopek zalana ŁZAMI w "Pytaniu na śniadanie". Dramat uderzył nagle, "Tatusiu, żegnaj"
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 27.08.2023 12:15

Kasia Cichopek zalana ŁZAMI w "Pytaniu na śniadanie". Dramat uderzył nagle, "Tatusiu, żegnaj"

Katarzyna Cichopek
Katarzyna Cichopek popłakała się w "Pytaniu na Śniadanie". Fot. kadr z programu "Pytani na Śniadanie"

W nocy z 26 na 27 sierpnia gruchnęła tragiczna wiadomość o śmierci Andrzeja Precigsa. Uwielbiany przez miliony Polaków aktor na stałe zaznaczył swoja obecność w popkulturze. Wraz z Katarzyną Cichopek stanowili w serialu “M jak Miłość” nierozerwalny duet. W dzisiejszym wydaniu “Pytania na Śniadanie” aktorka nie była w stanie powstrzymać łez, to, jakimi słowami pożegnała Precigsa, przyprawia o gulę w gardle. 

Nie żyje wybitny aktor Andrzej Precigs, znany m.in. z "M jak Miłość"

Dziś w nocy Związek Artystów Scen Polskich przekazał wyjątkowo smutną wiadomość. Uwielbiany aktor Andrzej Precigs zmarł w wieku 74 lat. Niespodziewana wiadomość spadła jak grom, pogrążyła w żałobę cały świat kultury. W łamiącym oświadczeniu wydanym przez stowarzyszenie na Facebooku mogliśmy przeczytać:

Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs - wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj Przyjacielu.

Andrzej Precigs był wybitnym aktorem, który zaznaczył swoją obecność w popkulturze niejedną rolą, jednak tą, która automatycznie przychodziła na myśl po przeczytaniu jego nazwiska, jest Zbigniew Filarski, ojciec Kingi Zduńskiej (Katarzyna Cichopek) z serialu “M jak Miłość”.

NIE żyje uwielbiany aktor! Grał m.in. w "M jak Miłość". Andrzej Precigs odszedł w wieku 74 lat

Katarzyna Cichopek pożegnała Andrzeja Precigsa

Andrzej Precigs był nieodzownie związany z “M jak Miłość”. Kultowy serial już od ponad 20 lat przyciąga przed telewizory rzeszę widzów, których nie ubywa. Aktor wcielał się w nim w rolę Zbigniew Filarskiego, czyli ojca Kingi Zduńskiej granej przez Katarzynę Cichopek. Jak się okazuje, gwiazda od początku mogła liczyć na jego wsparcie, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Choć ich znajomość rozpoczęła się na planie, szybko zmieniła się w piękną i szczerą relację, którą utrzymywali nie tylko na poziomie zawodowym.

Śmierć aktora wstrząsnęła Katarzyną Cichopek. Nie trzeba było długo czekać, jak na jej Instagramie pojawił się poruszający wpis skierowany do Precigsa:

Andrzeju, Tatusiu... Byłeś mi niezwykle bliski. Od pierwszego dnia zdjęciowego otaczałeś mnie ojcowską opieką. Wspierałeś mnie zarówno w mojej karierze aktorskiej, jak i prywatnie. Zawsze byłeś obok, z otwartym sercem. Chciałbym Ci podziękować za każdą chwilę i rozmowę, które mieliśmy. Moje serce jest w żałobie. Będę tęskniła. Przytulam mocno Twoją rodzinę, która zawsze była dla Ciebie najważniejsza. Żegnaj, Przyjacielu…

Kasia Cichopek popłakała się na wizji "Pytania na Śniadanie"

Wzruszające pożegnanie w mediach społecznościowych nie było jedynym, na jakie zdecydowała się Katarzyna Cichopek. Aktorka wraz z Maciejem Kurzajewskim poprowadzili dzisiejsze wydanie “Pytania na Śniadanie”. Wiadomość o śmierci Andrzeja Precigsa spadła na aktorkę zapewne z samego rana, jednak na wizji nie dała rady powstrzymać emocji. Tuż po wyświetleniu krótkiego pożegnania aktora, jakie przygotowali twórcy śniadaniówki, zabrała głos:

Ja chciałabym od siebie tylko dodać, że to był niesamowicie ciepły człowiek, bardzo rodzinny, mój przyjaciel, człowiek, którego poznałam 23 lata temu. Jest mi bardzo przykro. Wyrazy współczucia dla rodziny. Andrzeju, tatusiu, żegnaj – wyznała drżącym głosem.

W tym samym momencie jej oczy zaszkliły się łzami, których aktorka nie była w stanie powstrzymać…

pnś
Katarzyna Cichopek popłakała się w "Pytaniu na Śniadanie". Fot. kadr z programu "Pytani na Śniadanie"
Powiązane
Uśmiech Dody
Poznajesz uśmiechy tych celebrytek? Nawet ich mężowie mogliby się pomylić!