Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Fatalna wieść dla Danuty Holeckiej. Czołowy polityk KO ujawnił, co czeka dziennikarzy TVP, trzęsienie ziemi to mało powiedziane
Martyna Pałka
Martyna Pałka 16.10.2023 12:39

Fatalna wieść dla Danuty Holeckiej. Czołowy polityk KO ujawnił, co czeka dziennikarzy TVP, trzęsienie ziemi to mało powiedziane

Fatalna wiadomość dla Danuty Holeckiej
Fatalna wiadomość dla Danuty Holeckiej, fot. KAPIF; kadr z programu TVN

Wczorajsze wyniki wyborów parlamentarnych wywołały niemałe zamieszanie w całej Polsce. Teraz wciąż nie milkną głosy na temat zaskakujących rezultatów oraz tego, jakie będą konsekwencje wyboru Polaków. Borys Budka wypowiedział się na temat przykrej przyszłości gwiazd TVP.

Wyniki wyborów 2023 wywołały niemałe poruszenie

Wczoraj krótko po godzinie 21 otrzymaliśmy wstępne wyniki tegorocznych wyborów parlamentarnych.  Z sondażu exit poll, jaki został opublikowany zaraz po zakończeniu ciszy wyborczej, wynika, że Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 36,8 procent głosów, a znajdująca się na drugim miejscu Koalicja Obywatelska 31,6 procent.

Zaraz za nimi uplasowała się Trzecia Droga z wynikiem 13 procent oraz Lewica, która otrzymała 8,6 procent. Najniższy wynik, z partii, które znajdą się w Sejmie, odnotowało Konfederacja - 6,2 procent głosów.

Są częściowe wyniki głosowania! Takiego wzrostu się nie spodziewaliśmy, Polacy właśnie to zobaczyli

Co wyniki wyborów oznaczają dla przyszłości Polski?

Wiele osób zastanawia się, jaki wpływ na przyszłe losy naszego kraju będą mieć wyniki tegorocznych wyborów parlamentarnych. Rządzące do tej pory Prawo i Sprawiedliwość nie będzie już mogło samodzielnie sprawować władzy. Według doniesień medialnych istnieje również duże prawdopodobieństwo, że partie opozycyjne, czyli Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Lewica nawiążą ze sobą współpracę w Sejmie.

Wyniki wyborów 2023 mają również wpływ na inne sektory naszego kraju, w tym media krajowe, a zwłaszcza stację TVP. Głos w sprawie zmian, jakie już niedługo zostaną zaprowadzone w mediach publicznych, zabrał dziś rano Borys Budka. Polityk nie żałował mocnych słów o dziennikarzach tej stacji. Czy takie gwiazdy, jak Danuta Holecka mogą obawiać się o swoją przyszłość?

Wybory 2023: Czy Danuta Holecka pożegna się z pracą w TVP?

Borys Budka był gościem programu TVN, jaki został wyemitowany na krótko po wstępnych wynikach wyborów parlamentarnych. Polityk już na wstępie zapowiedział, że to, co wydarzy się za kulisami Telewizji Polskiej, będzie znacznie gorsze niż tsunami.

Mężczyzna zapowiedział również, że obiektywni i bezstronni dziennikarzy nie mają powodów do zmartwień, natomiast wszyscy, którzy głosili stronnictwo Prawa i Sprawiedliwości powinni obawiać się o swoją posadę.

Jeżeli ktoś był dziennikarzem - tam już mało dziennikarzy zostało - może spać spokojnie. Ludzie, nie będę mówił nazwiskami, żeby tutaj nie robić reklamy niektórym, ale tam zainstalowano partyjnych funkcjonariuszy. To nie były media, więc ciężko mówić, że ktoś był dziennikarzem.

Czy to oznacza, że takie gwiazdy, jak Danuta Holecka, czy Michał Adamczyk mogą pożegnać się z pracą w Telewizji Polskiej?

Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem