Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jolanta Kwaśniewska zdobyła się na szczere wyznanie. „Byłam matką samotnie wychowującą dziecko”
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 14.11.2019 16:38

Jolanta Kwaśniewska zdobyła się na szczere wyznanie. „Byłam matką samotnie wychowującą dziecko”

Jolanta Kwaśniewska
Fot. Youtube.com @FunkyTown

Jolanta Kwaśniewska to uwielbiana przez Polaków Pierwsza Dama. Po latach od końca prezydentury męża zdobyła się na szczere wyznanie. Zdradziła, jak wyglądało jej życie, gdy Ola była jeszcze małą dziewczynką. Byłam matką samotnie wychowującą dziecko – wyznała.

Życie Jolanty Kwaśniewskiej wbrew pozorom nie zawsze było kolorowe. Obowiązki Pierwszej Damy musiała dzielić z wychowywaniem dziecka – w dodatku, jak się okazuje, zupełnie samotnie. Jej mąż był zbyt zajęty obowiązkami głowy państwa, Jolanta Kwaśniewska musiała więc sobie poradzić sama.

Jolanta Kwaśniewska w szczerym wyznaniu

Była Pierwsza Dama nie boi się zabierać głosu w istotnych sprawach, a kwestie dotyczące problemów kobiet są dla niej szczególnie ważne. Niedawno zdobyła się na odważne wyznanie na temat samotnych matek. Sama dobrze wie, jak to jest wychowywać dziecko samotnie i choć miała w mężu oparcie – on nie miał czasu na opiekę nad dorastającą Aleksandrą. Była Pierwsza Dama przyznała, że czasem czuła, że polityka odbiera jej męża w chwilach, gdy najbardziej go potrzebowała.

– Pamiętam, że gdy mąż wszedł w politykę, zaczęłam nagle odpowiadać znajomym: Nie, nie przyjdziemy, Olka nie będzie. Męża właściwie cały czas nie było w domu. Uważałam, że muszę dzielić się nim w imię – jak bardzo górnolotnie by to zabrzmiało – dobra kraju – wyznała Jolanta Kwaśniewska w wywiadzie dla Newsweeka.

Jolanta Kwaśniewska samotnie wychowywała córkę

Oczywiście Kwaśniewska wiedziała, że kraj potrzebuje jej męża tak samo, jak ona, jednak nie zawsze łatwo było jej się z tym pogodzić. Wspomina, że często czuła się, jakby była samotną matką. Samodzielne wychowywanie Oli czasami było dla niej naprawdę ciężkie.

– Była komisja konstytucyjna, a wcześniej Okrągły Stół. Zawsze coś było. Tak naprawdę byłam matką samotnie wychowującą dziecko – mówiła Newsweekowi.

Wspomina, że bywały czasy, gdy jej męża nie było w domu przez cały tydzień! Choć ich małżeństwo przechodziło przez różne fazy, Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski doskonale wiedzieli, jak poradzić sobie z krótkimi kryzysami. Według nich kluczem do udanego pożycia jest szczera rozmowa i wspólne przepracowywanie problemów. Dziś mają dużo więcej czasu, by cieszyć się swoją obecnością!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jolanta Kwaśniewska zdobyła się na szczere wyznanie.

jolanta kwaśniewska

Małżeństwo pary prezydenckiej nie zawsze było kolorowe.

jolanta kwaśniewska w młodości

Jolanta Kwaśniewska przyznała, że ciężko było jej bez pomocy męża.

jolanta kwaśniewska: emerytura

Samotne wychowywanie córki sprawiało jej wiele trudności.

jolanta kwaśniewska: emerytura

Dziś Jolanta Kwaśniewska może liczyć na męża, a ich związek ma się świetnie!

źródła: se.pl

Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów