Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jaką emeryturę ma Jolanta Kwaśniewska? Pierwsza dama sama płaciła składki: „Każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie”
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 10.03.2021 10:01

Jaką emeryturę ma Jolanta Kwaśniewska? Pierwsza dama sama płaciła składki: „Każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie”

Jolanta Kwaśniewska
TRICOLORS/East News

Jolanta Kwaśniewska ujawniła, jak wysoka jest jej emerytura. Wyjaśniła również, czego jest to zasługa. Niektórzy mogą być zaskoczeni sumą, a inni jej słowami. Jak powiedziała, jeśli tylko ma się środki, warto inwestować w swoją przyszłość.

Kwaśniewska ma wykształcenie i pozycję pierwszej damy (choć z racji jej piastowania nie otrzymywała żadnych pieniędzy). Teraz prowadzi fundację.

Jolanta Kwaśniewska zdradziła, jaki jest jej sposób na wysoką emeryturę

Jolanta Kwaśniewska zrobiła wiele, by spróbować zapracować na wysoką jak na polskie standardy emeryturę. Najpierw udało jej się zdobyć prawnicze wykształcenie na Uniwersytecie Gdańskim, a potem zaczęła prowadzić własną fundację.

Niektórzy mogliby sądzić, że najwięcej do jej kieszeni wlewało się w momencie, w którym piastowała stanowisko pierwszej damy, tak jednak nie było – zarabiał tylko jej mąż, prezydent Aleksander Kwaśniewski. Ona w tym czasie robiła, co mogła, czyli zajmowała się swoją fundacją.

W międzyczasie starała się regularnie płacić składki i, jak twierdzi, to właśnie im i mniejszym inwestycjom zawdzięcza dziś swój sukces w kwestii emerytalnej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie. Odkładajmy chociaż niewielką część swoich dochodów, żeby mieć nawet skromny kapitał na przyszłość. Racjonalnie nimi gospodarujmy. Jeśli mamy środki – nauczmy się też inwestować. Nikt, tak jak my sami, nie zadba o nasze emerytury – powiedziała.

Niestety, przy okazji zmian w polskim systemie emerytalnym Kwaśniewska ma rację. Im więcej odłożymy sami, bez ostrożnie obserwując rządowe działania, tym pewniejsi możemy być emerytury na starość.

Ile wynosi emerytura Kwaśniewskiej? Kwota może zaskoczyć

W ramach polskich warunków emerytura byłej pierwszej damy piastuje się całkiem nieźle. Jak na zawód, który przez lata wykonywała, kwota naprawdę jest bardzo wysoka.

Jolanta Kwaśniewska dostaje od państwa co miesiąc 2500 zł. Plasuje się dzięki temu wynikowi powyżej średniej z otrzymywanych pieniędzy, a nie można zapomnieć, że była pierwsza dama wciąż prowadzi swoją fundację.

Emerytura Kwaśniewskiej nie jest więc tak duża, jak mogłoby się wydawać, ale również pokazuje, że takie kwoty też są możliwe.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [se.pl]