Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Joe Biden przemawiał, nagle zwrócił się do Agaty Dudy. Takich słów się nie spodziewała na oczach całej Polski
Martyna Pałka
Martyna Pałka 22.02.2023 09:33

Joe Biden przemawiał, nagle zwrócił się do Agaty Dudy. Takich słów się nie spodziewała na oczach całej Polski

Agata Duda
fot. KAPIF; Pawel Wodzynski/East News

21 lutego 2023 roku przywitaliśmy w naszym kraju prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Wyjątkowy gość wygłosił niesamowite przemówienie w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Nagle zwrócił się bezpośrednio do Agaty Dudy.

Pierwsza Dama usłyszała kilka naprawdę wzruszających słów.

Joe Biden z wizytą w Polsce

Wczoraj miało miejsce wyjątkowe spotkanie Joe Bidena z Andrzejem Dudą. Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego powitania prezydenta Stanów Zjednoczonych na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. 

Po wszystkim głowy obu państw udały się na "rozmowę w wąskim gronie, aby omówić kilka istotnych spraw. Po uroczystościach powitalnych Joe Biden pojawił się w ogrodach Zamku Królewskiego, gdzie wygłosił niesamowicie poruszające przemówienie.

Ekipa programu "Nasz nowy dom" rok temu wyremontowała im dom. Niepojęte, co z niego zostało

Joe Biden chwali Polaków, a szczególnie Agatę Dudę

Prezydent Stanów Zjednoczonych nie szczędził słów uznania pod adresem Polski i Polaków, a zwłaszcza naszego zaangażowania w pomoc na rzecz Ukrainy. Joe Biden wielokrotnie podziękował Polakom za pomoc materialną dla naszych wschodnich sąsiadów oraz przyjęcie licznych uchodźców, a także wyraził swoje potępienie dla Rosji i poparcie dla walczącej Ukrainy.

-W obliczu okrutnego bombardowania przez Rosję stoimy za milionami uchodźców tej wojny, którzy znaleźli gościnę w USA i Europie, szczególnie tu w Polsce. Zwykli ludzie w całej Europie zrobili, co mogli, aby pomóc i robią to nadal - powiedział Joe Biden podczas swojego przemówienia.

Niespodziewanie zaproszony gość zwrócił się bezpośrednio do Pierwszej Damy w kilku poruszających słowach. Agata Duda ma niemałe powody do dumy.

Agata Duda doceniona przez Joe Bidena

Prezydent Stanów Zjednoczonych postanowił docenić również wkład Pierwszej Damy i jej ogromne zaangażowanie na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. W pewnym momencie zwrócił się bezpośrednio do Agaty Dudy i podziękował jej za ogromne serce i wytrwałość w działalności społecznej.

-Polski biznes i społeczeństwo obywatelskie, w tym pierwsza dama Polski, która jest tu dziś wieczorem, przewodzili z sercem i determinacją, pokazując wszystko, co dobre w ludzkim duchu. Pierwsza damo, kochamy panią. Dziękuję Wam wszystkim - zwrócił się nagle Joe Biden.

Zobacz całe przemówienie:

Zobacz zdjęcia:

Agata Duda 1.jpg
fot. KAPIF
Agata Duda 2.jpg
fot. KAPIF
Agata Duda 3.jpg
fot. KAPIF

Źródło: Super Express