Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Ekipa programu "Nasz nowy dom" rok temu wyremontowała im dom. Niepojęte, co z niego zostało
Martyna Pałka
Martyna Pałka 21.02.2023 12:40

Ekipa programu "Nasz nowy dom" rok temu wyremontowała im dom. Niepojęte, co z niego zostało

Nasz nowy dom
fot. kadr z programu "Nasz nowy dom"

Program “Nasz nowy dom” już niejednokrotnie pomógł potrzebującym rodzinom rozpocząć nowe życie w lepszych warunkach mieszkaniowych. Niebywałe jak obecnie, rok po produkcji, wygląda dom jednej z rodzin z Józefkowa.

Uczestnicy show Polsatu przeżyli pożar budynku.

Rok temu wzięli udział w "Nasz nowy dom". Jak teraz wygląda ich dom?

Żaneta i jej partner Marek byli uczestnikami zeszłorocznego wydania programu “Nasz nowy dom”. Kobieta podzieliła się z telewidzami swoją wzruszającą historią - parę lat wcześniej wraz z dwójką dzieci odeszła od stosującego przemoc domową męża i związała się ze swoją sympatią z lat szkolnych - Markiem, z którym doczekała się dwóch córek.

Katarzyna Dowbor nie miała wątpliwości, że dom pani Żanety wymaga gruntownego remontu, dlatego też podjęła się odnowienia budynku sześcioosobowej rodziny z Józefkowa.

„Odeszła po cichu”. Nie żyje Joanna Jureczko-Wilk, dziennikarka miała 54 lata

"Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor podjęła się remontu domu w Józefowie

Za pracę remontowe odpowiedzialna była ekipa pod kierownictwem Wiesława Nowobilskiego, a projekt 35-metrowego pomieszczenia wykonał architekt Maciej Pertkiewicz. Dom wymagał gruntownego remontu - nie było tam ogrzewania, ciepłej wody, ocieplonych ścian oraz łazienki. 

Zaraz po zakończeniu prac rodzina nie kryła swojego zachwytu. Zarówno Żaneta, jak i jej bliscy uronili łzy szczęścia na widok swojego pięknie wykończonego wnętrza.

Rok po udziale w "Nasz nowy dom" spłonęło ich mieszkanie

Niestety, rok po udziale w show Katarzyny Dowbor, w domu Żanety i Marka doszło do prawdziwej tragedii. Budynek wyremontowany w programie “Nasz nowy dom” został zniszczony w wyniku pożaru.

-Spłonęło poddasze, trochę elewacji, częściowo więźba dachowa i zostało uszkodzone pokrycie z blachy, Ponadto zalane zostały pomieszczenia na dole - powiedział w rozmowie z portalem lipno.naszemiasto.pl brygadzista Andrzej Myśliwiec, dowódca JRG w Lipnie.

Jak udało się ustalić, najprawdopodobniej pożar wybuchł z powodu błędu nieletnich. Straty zostały wycenione na około 200 tysięcy złotych. Na pomoc rodzinie ruszyli bliscy, którzy zorganizowali specjalną zbiórkę na ten cel.

 

Zobacz post:

Zobacz zdjęcia:

Nasz nowy dom 2.jpg
fot. kadr z programu “Nasz nowy dom”
Nasz nowy dom 1.jpg
fot. kadr z programu “Nasz nowy dom”
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik