Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jarosław Kaczyński osobiście posprzątał grób mamy
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 31.10.2021 09:58

Jarosław Kaczyński osobiście posprzątał grób mamy

Jarosław Kaczyński
fot. Silar, CC BY-SA 4.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0 / Wikimedia Commons

Jarosław Kaczyński wykazał się dużym rozsądkiem. Postanowił odwiedzić groby bliskich, zanim na cmentarzach zaroi się od tłumów – za sprzątanie grobów wziął się już wczoraj, 30 października. Na dodatek zajął się tym własnoręcznie!

Cała Polska wie, jak bardzo upamiętnianie śmierci bliskich jest ważne dla Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PIS dba o to nie tylko na miesięcznicach – tym razem bez towarzystwa tłumów postanowił zadbać o groby najbliższych.

Jarosław Kaczyński posprzątał grób swojej matki

Matka Jarosława Kaczyńskiego Jadwiga Kaczyńska zmarła 17 stycznia 2013 roku. Została pochowana na warszawskich Powązkach. To miejsce odwiedził wczoraj szef PIS.

Kaczyński zajął się sprzątaniem jej grobu własnoręcznie, za pomocą prozaicznej zmiotki i szufelki. Towarzyszyło mu tylko dwóch ochroniarzy, którzy pomogli mu zanieść wszystkie przedmioty do nagrobka.

Kiedy Kaczyński oczyścił grób matki z liści i innych zanieczyszczeń, ochroniarze pomogli mu ustawić kwiaty oraz znicze i je zapalić. Jednocześnie oczywiście obserwowali, czy nic nie zagraża znanemu politykowi.

Kiedy grób Jadwigi Kaczyńskiej był przygotowany, jej syn na jakiś czas zajął się kontemplacją pamięci po matce i zapewne poświęcił chwilę modlitwie za nią. Na szczęście nikt w tym nie przeszkodził, więc Kaczyński mógł w spokoju zająć się tą czynnością.

Źródło: se.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. U Jana Englerta wykryto tętniaka
  2. Ryszarda Kotysa z żoną dzieliła gigantyczna różnica wieku. Niebywałe, kim jest kobieta
  3. Wojciech Andrusiewicz przekazał komunikat o wzroście zakażeń w Polsce

Powiązane
 Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"?, fot. kadr z serialu „Świat według Kiepskich”
Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"? Tylko garstka wie, "co jest, kurde"