Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Historyczny debiut Anny Popek w TV Republika. Nie do zapomnienia
Jędrzej  Cięciel
Jędrzej Cięciel 09.04.2024 22:29

Historyczny debiut Anny Popek w TV Republika. Nie do zapomnienia

Anna Popek
Fot. KAPiF

8 kwietnia 2024 roku przejdzie do historii polskiej telewizji. Był to dzień pierwszej emisji programu śniadaniowego w Telewizji Republika. Telewizji z setek względów niezwykle kontrowersyjnej i zanurzonej w samo centrum politycznego sporu w Polsce. Anna Popek pojawiła się na ekranach razem z Rafałem Patyrą. Miała też coś ze sobą.

Anna Popek miała ze sobą ciekawą rzecz. I smaczną

Na swój debiut w Telewizji Republika Anna Popek przyniosła sernik. Mimo tego dość zabawnego i uroczego szczegółu wydarzenie miało oczywiście o wiele bardziej poważny wydźwięk i być może stanie się jednym z ważniejszych wydarzeń w historii telewizji.

Anna Popek pracowała w Telewizji Polskiej już od 1987 roku, gdzie zaczęła, będąc jeszcze studentką. Z przerwami pracowała w TVP aż do końca zeszłego roku, kiedy to Telewizja zdecydowała się zakończyć z nią współpracę.

KAPIF_oryginal_K1174036F.jpg
Fot. KAPIF, Anna Popek
Anna Popek poinformowała o śmierci mamy. Teresa Chruzik była ciężko chora Anna Popek przekazała wspaniałe wieści

Kontrowersje dotyczące Anny Popek

Program ‘Wstajemy’, który premierowo poprowadziła Anna Popek, budzi spory… polityczne. Otóż Telewizja Republika znana jest z tego, że opowiada się po konkretnej stronie politycznego sporu i do tej pory była telewizją stricte informacyjną i publicystyczną. Decyzja o rozpoczęciu działalności rozrywkowo-edukacyjnej była dla wielu ogromnym zaskoczeniem, a Anna Popek, decydując się na poprowadzenie programu, znalazła się w samym centrum wiru kontrowersji.

KAPIF_oryginal_K1178139F.jpg
Fot. KAPIF, Anna Popek

Przeszłość Anny Popek w TVP

W związku z przemianami społeczno-politycznymi, jakie zaszły w Polsce pod koniec zeszłego roku w TVP zaszły ogromne zmiany, a Anna Popek musiała odejść. Nie musiała jednak długo czekać na kolejne zatrudnienie i dzięki swojej niezwykłej renomie znalazła swoje miejsce właśnie w Telewizji Republika. Czas pokaże, jak ta decyzja wpłynie na jej karierę.