Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Gwiazda Polsatu w ŻAŁOBIE! Poruszające wyznanie aktorki. Łzy leją się strumieniami
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 28.11.2023 18:16

Gwiazda Polsatu w ŻAŁOBIE! Poruszające wyznanie aktorki. Łzy leją się strumieniami

Aktorka ze „Świata według Kiepskich” pogrążyła się w żałobie, fot. Polsat, Canva/ossyugioh, Getty Images Pro
Aktorka ze „Świata według Kiepskich” pogrążyła się w żałobie, fot. Polsat, Canva/ossyugioh, Getty Images Pro

Aktorka znana z serialu „Świat według Kiepskich”, w którym zasłynęła rolą Heleny Paździoch, w ostatnim czasie pożegnała wiele bliskich jej osób. Renata Pałys mocno przeżyła śmierć ekranowych kolegów – Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego – z którymi przez ponad dwadzieścia lat wspólnej pracy bardzo się zżyła. W ostatnim czasie aktorka pogrążyła się w żałobie po stracie jednej z najważniejszych dla siebie osób.

Aktorka podzieliła się przykrymi wieściami

Na początku listopada Renata Pałys przekazała za pośrednictwem mediów informację o urodzinach swojej mamy, która „świadomie lub nieświadomie” skończyła 93 lata. Kilka tygodni wcześniej aktorka przekazała informację, że jej mama przeszła rozległy wylew. Jak ujawniła, choć nie lubi dzielić się swoim życiem prywatnym w mediach, została do tego namówiona przez znajomych.

Po wylewie mama aktorki była lewostronnie sparaliżowana i miała afazję, ale mimo to pozostawała w kontakcie. Renata Pałys była postawiona w trudnej sytuacji, ponieważ zdecydowała się, że nie chce umieścić mamy w dedykowanym ośrodku, a samodzielnie zaopiekować się rodzicielką w domu. To okazało się wielkim wyzwaniem, ponieważ aktorka została postawiona przed koniecznością zdobywania wiedzy na własną rękę.

Izabela Janachowska w żałobie. Ma tylko jedną prośbę. Wstrząsające wieści, to jedna z największych strat w życiu Tragiczne wieści z samego rana. Nie żyje wspaniały aktor. Znany m.in. z „Kogla-mogla”, czy „Vabank”

Aktorka przekazywała nowe informacje na temat stanu swojej mamy

W połowie października mama Renaty Pałys została przewieziona ze szpitala do domu aktorki. Jak ujawniła w jednym z wpisów w mediach społecznościowych, choć otrzymanie wypisu ze szpitala umożliwiło wiele formalności, ale ich ilość kompletnie zaskoczyła aktorkę, która czuła się absolutnie nieprzygotowana na czekające ją wyzwania

Pokwitowałam odbiór mamy albo karty informacyjnej i tak zostałam. Tak działa system. Nikt mi nie pokazał jak mamę przewijać, myć itd, itp. Dostałam nareszcie mityczny wypis, popędziłam do przychodni po zaopatrzenie w pieluchy i opinię lekarza, potrzebną do wniosku do powiatowego urzędu od przyznawania grupy inwalidzkiej. No niestety okazało się, że nie będzie to od ręki.

ZOBACZ TEŻ: Musieli ekshumować ciało twórcy "Samych Swoich". Jest jeden powód, który ściska za gardło

Aktorka ze „Świata według Kiepskich” pogrążyła się w żałobie

16 listopada mama aktorki ponownie została zabrana do szpitala, gdzie trafiła na oddział wewnętrzny. Tym razem przyczyną hospitalizacji było odwodnienie, które zostało stwierdzone przez pielęgniarkę, która nie była w stanie pobrać krwi. Jak ujawniła aktorka, jej mama już przez jakiś czas odmawiała jedzenia i picia, a żywienie przez sondę czy dojelitowe nie bardzo wchodziło w grę, ponieważ obawiano się, że kobieta będzie z tym walczyła. 

Niestety 26 listopada Renata Pałys przekazała tragiczną wiadomość – jej mama odeszła, a 25 listopada odbył się jej pogrzeb. Aktorka pogrążyła się w żałobie.

Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?