Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Gwiazda “Kultu” zatrzymana! Poważne oskarżenia
Sara Karmańska
Sara Karmańska 29.02.2024 10:14

Gwiazda “Kultu” zatrzymana! Poważne oskarżenia

None
AKPA

Policja zatrzymała trzy osoby. Wśród nich znajduje się także gitarzysta znanego polskiego zespołu „Kult”, Piotr M. Jakie zarzuty mu postawiono?

Gitarzysta zespołu „Kult” zatrzymany prze policję

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o popełnienie przestępstwa. Wśród zatrzymanych znaleźli się: 63-letni Piotr M., gitarzysta znanego zespołu rockowego „Kult”, jego partnerka Marta H-Z. i 37-letni syn, Alex K. Wszyscy troje usłyszeli zarzuty. Jak się okazuje, proceder, w którym mieli brać udział, trwał od 2021 roku. 

Zgodnie z informacjami policji, 37-latek wpadł na lotnisku, gdy wracał ze Skandynawii. Tego samego dnia policja zatrzymała także jego ojca i jego partnerkę. Jak donosi „TVN24”, podczas przeszukania jednego z mieszkań znaleziono w nim między innymi „unieważniony dowód osobisty, amerykański paszport i prawo jazdy zatrzymanej 58-latki, urzędowe amerykańskie pieczątki, telefony komórkowe, karty płatnicze, pełnomocnictwa do rachunków bankowych oraz unieważniony dowód osobisty jednego z zatrzymanych mężczyzn”. 

Przebrał się za kobietę i dopuścił się odrażającego czynu w sklepie. Jest nagranie. Aż ciężko na to patrzeć Tak teraz wygląda dom Grzegorza Borysa. Jedno rzuca się w oczy

Gitarzysta zespołu „Kult” został już przesłuchany

Trójka zatrzymanych, w tym gitarzysta zespołu „Kult” zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Podejrzani zostali już przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Na wniosek prokuratury Alex K. i Marta H-Z. spędzą w więzieniu najbliższe trzy miesiące. Wobec Piotra M. zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze – między innymi dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i konieczność stawiennictwa w wyznaczonej jednostce policji. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna, zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzuconych im czynów. Za przestępstwa, jakich mieli się dopuścić, grozi im nawet 10 lat więzienia. Zgodnie z doniesieniami, podejrzani mieli wyłudzić ponad milion złotych, a wpadli podczas próby wypłaty kolejnych 800 tysięcy. 

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów. Po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani Alex K., Marta H-Z. oraz Piotr M. usłyszeli zarzuty popełniania, wspólnie i w porozumieniu, oszustwa w mieniu znacznej wartości, usiłowania oszustwa, podrabiania dokumentów i posługiwania się nimi jako autentycznymi – wyjaśnił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

ZOBACZ TEŻ: Misiek Koterski zatrzymany. Policja nie miała wyboru, sam się o to prosił

Gitarzysta zespołu „Kult” miał się dopuścić poważnych przestępstw poza granicami kraju

Jak donosi portal „TVP Info”, cała trójka zatrzymanych ma być zamieszana w proceder wyłudzania pieniędzy „od firm ubezpieczeniowych odszkodowania za sfingowane zgony w rzekomych wypadkach samochodowych na terenie USA”. Po raz pierwszy mieli się tego dopuścić w 2021 roku. Wówczas na podstawie podrobionych dokumentów i wyłudzonego aktu zgonu udało im się uzyskać łącznie ponad milion złotych odszkodowania od dwóch różnych firm ubezpieczeniowych. Jak przekazał podinsp. Szumiata, w toku śledztwa może się jednak okazać, że „skala tego przestępstwa może być znacznie większa, a co za tym idzie – liczba »uśmierconych« w ten sposób osób i wyłudzonych odszkodowań zdecydowanie wyższa”.

Podejrzani, na podstawie podrobionych dokumentów, wyłudzili akt zgonu, który to z kolei przedstawili w dwóch firmach ubezpieczeniowych, a te na jego podstawie wypłaciły łącznie ponad milion złotych odszkodowania z tytułu zawartych polis na życie – wyjaśnił podinsp. Szumiata.

Źródło: TVN24, TVP Info